aerobik

Aerobik to nic innego jak ćwiczenia, w czasie których dochodzi do intensywnej wymiany tlenowej (trening cardio). Aerobik jest w ostatnim czasie niezwykle popularny. Nic dziwnego, ma on bowiem wiele zalet – pozwala szybko schudnąć, poprawia metabolizm, wzmacnia serce i układ krwionośny. W czasie treningu wydzielają się endorfiny, zatem dobry humor i lepszy nastrój po wykonanych ćwiczeniach mamy gwarantowany.

Pod pojęciem aerobiku skrywają się ćwiczenia ruchowe i siłowe. Są opracowane w taki sposób, by wzmocniły mięśnie, rozciągnęły je i uelastyczniły. Z treningu tego typu mogą korzystać osoby młode, ale i kobiety w ciąży, dzieci oraz seniorzy. Wszystko zależy od ich kondycji i samopoczucia.

Warto nadmienić, że aerobik to najlepsza forma ćwiczeń dla osób chcących schudnąć. Gdy podejmujemy tego rodzaju trening nasz organizm szybciej spala tkankę tłuszczową (w wyniku zwiększonej wymiany tlenowej). Istotne jest jednak, by ćwiczyć co najmniej 40 minut z tętnem oscylującym wokół 120-130 uderzeń na minutę. To pozwoli w pełni wykorzystać wysiłek włożony w aktywność fizyczną.

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie