Tomasz Choiński – prawa ręka Ewy Chodakowskiej

Mistrz Polski w aerobiku sportowym. Instruktor fitness i kulturystyki z wieloletnim doświadczeniem. Współpracownik Ewy Chodakowskiej. Trener fitness – Tomasz Choiński. Jaka jest jego recepta na wysportowaną sylwetkę?

Tomasz Choiński

Tomasz Choiński (Instagram T. Choińskiego)

Tomasz Choiński to sportowiec (Mistrz Polski w aerobiku sportowym) i trener personalny fitness. Odbył kurs instruktora fitness i kulturystyki.

Prowadzi warsztaty dla widzów telewizji TVN, realizując cykl zestawów ćwiczeń w porannym programie „Dzień dobry TVN”.

Choiński jest aktywny fizycznie od najmłodszych lat. W dzieciństwie uprawiał taniec towarzyski, potem tenis ziemny, koszykówkę i aerobik sportowy.

Jego indywidualny trening odbywa się 4–5 razy w tygodniu. Najczęściej wykonuje trening funkcjonalny i ćwiczenia siłowe. Wolny czas Choiński spędza aktywnie: jeździ na rolkach, pływa, biega i gra w tenisa.

Jest autorem książek i płyt z DVD z treningami, m.in. „Huragan workout”, który trwa 40 minut i obejmuje ćwiczenia cardio, ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające ciało. Trening właściwy poprzedza rozgrzewka, wieńczą go ćwiczenia rozciągające. W trakcie ćwiczeń z tej płyty pełen energii Choiński motywuje do ćwiczeń.

To członek Be Active Team prowadzonego przez Ewę Chodakowską. Wraz z trenerką fitness Choiński propaguje zdrowy styl życia, prowadzi treningi otwarte w wielu miastach Polski i Europy oraz indywidualne zajęcia, w trakcie których służy fachową poradą.

Trener personalny zachęca do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Dlaczego? Sport poprawia ogólną kondycję fizyczną, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Dzięki ćwiczeniom spalamy nadmiar kalorii i redukujemy tkankę tłuszczową. Regularne treningi zapobiegają osteoporozie, pozytywnie oddziałują nad układ krążenia i minimalizują stres.

Osobom, które chcą szybko spalić tłuszcz, Choiński poleca trening z elementami interwałowymi. Natomiast tym, których celem jest zbudowanie masy mięśniowej i wzmocnienie siły mięśni, rekomenduje ćwiczenia z obciążeniem.

Trening warto połączyć z odpowiednią dietą i wygospodarować czas na regenerację. Optymalna częstotliwość ćwiczeń to, zdaniem Choińskiego, 3–4 treningi w tygodniu trwające około 30 minut.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ?