Zasady żywienia i program ćwiczeń w diecie nowojorskiej Kirscha
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temu • 6 komentarzyJeżeli chcemy stracić na wadze kilka kilogramów w krótkim czasie, warto rozważyć zastosowanie diety Kirscha. Należy jednak wiedzieć, że nowojorska dieta obejmuje nie tylko rygorystyczny jadłospis, ale i program treningowy – konieczne jest wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych. Jest to zatem propozycja dla zdeterminowanych osób, które potrafią wytrwać na drakońskiej diecie i lubią trenować.
Dieta autorstwa Davida Kirscha (właściciela klubu fitness i trenera personalnego) jest dietą wysokobiałkową, niskotłuszczową i niskowęglowodanową. Należy pamiętać, że dłuższe jej stosowanie powoduje zakwaszenie organizmu, co skutkować może bólem mięśni i stawów. Dlatego też powinna ona stanowić tymczasowy sposób żywienia, a nie podstawę codziennego jadłospisu.
Stosując dietę nowojorską Kirscha, można stracić na wadze około 6 kilogramów w ciągu 2 tygodni - jest to minimalny czas jej trwania. Obejmuje trzy fazy (co stanowi wspólny mianownik z dietą South Beach), w czasie których z jadłospisu należy eliminować określone grupy produktów.
Co jeść na diecie Kirscha?
W pierwszym tygodniu diety Kirscha należy usunąć z codziennego menu alkohol, zboża, produkty zawierające skrobię, nabiał, słodycze, owoce i tłuszcze. Wskazane źródła białka to warzywa, chude mięso i ryby.
Posiłki mają być bogate w produkty o niskiej zawartości węglowodanów. W trakcie diety nowojorskiej należy dwa razy dziennie spożywać samodzielnie przygotowane koktajle proteinowe. Taki napój należy wypić na drugie śniadanie i w ramach podwieczorku.
Po 7 dniach wprowadza się węglowodany w ograniczonych ilościach. Ten etap diety nowojorskiej również trwa tydzień. Po upływie 14 dni można jeść wszystkie produkty spożywcze, pamiętając o tym, by dziennie przyjmować około 1500 kcal. Ostatni etap diety powinien trwać co najmniej 5 tygodni.
Trening jako element diety nowojorskiej
Osoby na diecie nowojorskiej są zobowiązane realizować restrykcyjny plan treningowy. Jeżeli zaniechamy ćwiczeń, podczas odchudzania stracimy tkankę mięśniową, a nie tłuszczową.
David Kirsch zaleca zatem, aby każdego dnia przeznaczyć 1,5 godziny na ćwiczenia. Połowę tego czasu należy wypełnić ćwiczeniami cardio i siłowymi, drugą część – ćwiczeniami rozciągającymi i spalającymi tłuszcz.
Przykładowe ćwiczenia w ramach treningu na diecie nowojorskiej:
Ten artykuł ma 6 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze