Imbir najlepszy na ból mięśni

Imbir to składnik herbaty rozgrzewającej (stosowanej w walce z przeziębieniem) i komponent naparu, który pije się jako remedium na mdłości. Badania amerykańskiego naukowca dowiodły, że ta roślina ma jeszcze jedno zastosowanie: pomaga zmniejszyć ból powysiłkowy.

123RF

Właściwości imbiru

Korzeń imbiru jest znany w kręgach medycyny ludowej (głównie hinduskiej i chińskiej) od wieków. Stosuje się go jako lek na różne dolegliwości i schorzenia, m.in.:

  • chorobę przeziębieniową,
  • ból żołądka,
  • wzdęcia,
  • bóle miesiączkowe,
  • migrenę,
  • mdłości i nudności.

Ponadto dowiedziono, że imbir poprawia trawienie, usprawnia krążenie krwi, podnosi poziom koncentracji uwagi i minimalizuje obrzęki.

CO WARTO WIEDZIEĆ O BÓLU MIĘŚNI?

Rola imbiru w redukowaniu bólu mięśni

Okazuje się, że imbir pomaga osobom dbającym o zgrabną sylwetkę i dobrą kondycję fizyczną. Zazwyczaj wzrost częstotliwości ćwiczeń i związany z tym wysiłek skutkuje dolegliwościami bólowymi mięśni. Imbir skutecznie je redukuje.

Tezę tę potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych pod przewodnictwem Patricka O’Connora z Uniwersytetu Georgia z siedzibą Athens. Dwie grupy ochotników przez niespełna dwa tygodnie codziennie przyjmowały tabletki; część z nich zażywała pastylki zawierające 2 gramy imbiru (w postaci surowej lub uprzednio podgrzanego), część – placebo.

W drugiej połowie czasu trwania badania wolontariusze wykonali ćwiczenie z wykorzystaniem ciężarków. Zarówno przed treningiem (18 powtórzeń rozciągania zginacza łokciowego nadgarstka), jak i po nim oceniono zasięg ruchu, siłę ręki, obecność stanu zapalnego, a także poziom odczuwanego bólu. Wyniki tego eksperymentu dowiodły, że ochotnicy, którzy codziennie przyjmowali imbir (niezależnie od jego postaci; wcześniej podejrzewano, że poddanie imbiru obróbce cieplnej może wzmocnić efekt przeciwbólowy), odczuwali ból o natężeniu o ¼ mniejszym niż osoby, które zażywały jedynie placebo.

Oznacza to, że imbir powstrzymuje ból powysiłkowy. Miłośnicy intensywnych treningów powinni zatem wzbogacić codzienne posiłki o korzeń imbiru (lub kapsułki z 5% wyciągiem z tej rośliny), aby zapobiec zakwasom.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 ćwiczeń, które warto wykonywać w trakcie przerwy w pracyMATERIAŁ SPONSOROWANY Odsłoniła brzuch. Rzeźba robi duże wrażenie Niepisane zasady na siłowni "Jak grom z jasnego nieba". Ma 47 lat i niesamowitą sylwetkę Dawid Czechowicz zachwyca sylwetką. Polski kulturysta sporo czasu poświęca na treningi Ćwiczenia na ramiona w podróży służbowej Zalety ćwiczenia zimą na świeżym powietrzu Trening fitness Izabel Goulart - najbardziej wysportowanej modelki świata Ćwiczenia na orbitreku. Prosty sposób na dobrą formęMATERIAŁ SPONSOROWANY Pole dance Robi wrażenie. Na plaży podjęli się trudnego wyzwania "Miażdży system". Polka zachwyca figurą

Popularne w tym tygodniu:

"Fajna ta Amazonka na ramieniu". Polak straszy rywali Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła. Tak Polka pożegnała się z Maltą "Gruby jednak na bramkę". Mistrz Polski rozbawił internautów Po ciąży wróciła na siłownię. Zdradziła, co się zmieniło