Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron

Najdziwniejsze siłownie świata to m.in. Limelight Bartona w Nowym Jorku i Gidropark na Ukrainie. Oprócz nich zaskoczenie budzą: Pink Iron Gym i Illoiha Fitness Club. Wyróżniają się m.in. nietypowym sposobem zaaranżowania przestrzeni do ćwiczeń. W ten sposób właściciele tych klubów fitness zachęcają do kupienia karnetu.

Siłownia Pink Iron

Siłownia Pink Iron (Facebook Pink Iron)

Najdziwniejsze siłownie świata — Limelight Davida Bartona

Siłownia D. Bartona

Jeden z wielu klubów, których właścicielem jest David Barton, znajduje się w Nowym Jorku. Jako miejsce organizacji punktu ćwiczeń wybrano zabytkowy kościół powstały w 1800 roku, w którym kolejno mieściły się: klub muzyczny i galeria handlowa.

Wnętrze siłowni Limelight

Nawiązując do historii tego budynku, Barton wraz z zespołem opracował nazwy różnych zajęć fitness (pilates, joga, ćwiczenia na mięśnie brzucha), takich jak Msza dla mięśni czy Zbawienie. W Limelight można skorzystać z usług profesjonalnych trenerów personalnych, którzy układają indywidualne programy treningowe dostosowane do potrzeb ćwiczących.

Najdziwniejsze siłownie świata — Pink Iron Gym

Sala do ćwiczeń w Pink Iron

Wielbicielki odcieni różu poczują się w siłowni ulokowanej w Beverly Hills w Kalifornii o nazwie Pink Iron Gym jak w raju. To najbardziej różowy klub fitness na świecie. Ten kolor pojawia się nie tylko na powierzchni podłóg i ścian, ale także w postaci akcesoriów sportowych.

Wnętrze Pink Iron

W ofercie Pink Iron Gym znajdują się zajęcia na maszynach, jak również kickboxing, crossfit czy joga (rozciągająca mięśnie, redukująca stres, przynosząca relaks). Treningi w tej siłowni są oparte na HIIT, który jest skutecznym sposobem spalania kalorii.

Zobacz także: siłownia — mój świat


Najdziwniejsze siłownie świata — Illoiha Fitness Club

Fanom wspinaczki ściennej powinien przypaść do gustu pomysł projektantów z japońskiego studia Nendo. Illoiha Fitness Club (inna nazwa to: Illoiha Omotesando) to miejsce, w którym znajduje się nietypowa ścianka wspinaczkowa — zastąpiono w niej typowe uchwyty elementami wyposażenia wnętrz: ramami obrazów i luster, wieszakami na ubrania, płaskorzeźbami i klatkami dla ptaków.

Ścianka wspinaczkowa

Takie rozwiązanie było możliwe, ponieważ Illoiha Fitness Club zajmuje dwie kondygnacje budynku. To miejsce do ćwiczeń powstało celem połączenia świata mody i fitnessu, a ścienna instalacja to metafora hasła staje się piękna poprzez ruch (podkreśla drogę, jaką trzeba przebyć, aby osiągnąć zgrabną sylwetkę).

Najdziwniejsze siłownie świata — Gidropark

Gidropark znajduje się w Kijowie na Ukrainie. To siłownia plenerowa o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, której wyposażenie powstało z metalu i złomu (zostało przymocowane do ziemi, aby przeciwdziałać kradzieży). W związku z tym sprzęt do ćwiczeń, z którego korzystają osoby aktywne fizycznie, nie należy do nowoczesnych.

Najbardziej prestiżowe siłownie na świecie

Niektóre przyrządy (łącznie jest ich około 200) działają za sprawą gąsienic pozyskanych ze starych czołgów. Natomiast sztangi powstały przy użyciu zużytych opon samochodowych. W Gidroparku można ćwiczyć street workout i parkour.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać

Popularne w tym tygodniu:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Od zwykłej nastolatki do miss bikini. W czym tkwi sekret Małgosi Mączyńskiej? Skuteczny trening, czyli co powinieneś wiedzieć o ekscentryce Chcesz mieć zgrabną pupę? Podejmij nasze wyzwanie! To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Tych napojów nie pij po treningu Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening Trening na redukcję – zasady, plan treningowy