Moda na crossfit

Crossfit jest w ostatnich latach bardzo popularny i z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Ta aktywność fizyczna jest lubiana zarówno przez osoby dopiero co zaczynające swoją przygodę z ćwiczeniami, jak również przez profesjonalnych sportowców. Crossfit to idealna alternatywa dla wszystkich, którzy szukają urozmaiconej formy ćwiczeń.

Źródło: 123RF

Czym jest crossfit?

Crossfit opracował amerykański trener G. Glassman. Pierwotnie został on wymyślony jako forma treningu dla funkcjonariuszy kalifornijskiej policji. Po pewnym czasie zaczęli go wykorzystywać również amerykańscy strażacy i żołnierze. Crossfit opiera się na trzech podstawowych filarach: ćwiczeniach siłowych, ćwiczeniach gimnastycznych oraz aerobowych. Skuteczność tego programu treningowego sprawiła, że bardzo szybko stał się on bardzo popularny na całym świecie.

Trening ten ma na celu poprawę kondycji, wytrzymałości oraz koordynacji. Osoby uprawiające systematycznie crossfit stają się szybsze, zwinniejsze, silniejsze, wytrzymałe i dokładne. Najbardziej charakterystyczną cechą crossfitu jest różnorodność, wykorzystuje on różne ćwiczenia, między innymi skakanie na skakance, ćwiczenia ze sztangą, bieganie, a nawet rzucanie piłką lekarską. Crossfit również poprawia funkcjonowanie organizmu. Znaczne podnosi wydolność układu krążenia oraz układu oddechowego.

Uprawianie crossfitu jest też doskonałym sposobem na spędzanie czasu w miłym towarzystwie. Treningi odbywają się w grupach, co znacząco zwiększą motywację do wysiłku. Dla wielu osób crossfit stał się ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Buty Reebok CrossFit Nano Pump Fusion idealne na trening

Kto powinien ćwiczyć?

Crossfit mogą uprawiać prawie wszyscy, niezależnie od płci i wieku. Trenować nie mogą jedynie osoby, które niedawno przebyły zabiegi operacyjne, uległy kontuzji lub są chore. Program treningu jest tak skonstruowany, aby spełniał oczekiwania zarówno amatorów, jak i zawodowych sportowców. Osoby decydujące się na zajęcia crossfitu robią to z różnych przyczyn. Dla niektórych jest to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, dla innych metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów lub poprawienie kondycji fizycznej. Trening crossfit jest także dobrym wyborem dla osób marzących o pięknej sylwetce.

Wielu profesjonalnych sportowców wykorzystuje ten program ćwiczeń do poprawienia ogólnej wydolności organizmu. Crossfit jest też doskonałym sposobem na odreagowanie stresu związanego z pracą. Pozwala wyładować się w sposób pozytywny i nabrać energii do dalszego działania.

Jak trenować?

Aby ćwiczyć w sposób odpowiedni, należy skontaktować się z doświadczonym trenerem. Tylko taka osoba pomoże nam opracować dostosowany do naszych potrzeb plan treningowy. Każdy trening powinien być poprzedzony odpowiednią rozgrzewką. Jest to niezbędne, by przygotować mięśnie do intensywnego wysiłku. Trening powinno się wykonywać ściśle według zaleceń trenera. Najczęściej zajęcia odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu i trwają około pół godziny. Treningi nie powinny odbywać się dzień po dniu, ponieważ wtedy organizm nie ma czasu na regenerację oraz odpoczynek.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Kołatanie serca Metoda wstępnego zmęczenia mięśni Przyczyny bólu mięśni i stawów Czym są kurcze cieplne mięśni? Zawał serca Joga Arytmia serca Na czym polega step aerobik? Joga w pigułce dla początkujących Jak ćwiczyć jogę w domu? Jak ćwiczyć aerobik w domu? Jak ćwiczyć ABT w domu? Przyczyny skurczów łydek w ciąży Fitness Sposoby na kolkę Ból nóg u mężczyzn Do czego służy stepper? Skurcze mięśni w wodzie – zapobieganie Dlaczego warto pływać? Przyczyny skurczu łydek Przyczyny skurczu mięśni Ćwiczenia idealne na basen

Popularne w tym tygodniu:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening Od zwykłej nastolatki do miss bikini. W czym tkwi sekret Małgosi Mączyńskiej? Skuteczny trening, czyli co powinieneś wiedzieć o ekscentryce Chcesz mieć zgrabną pupę? Podejmij nasze wyzwanie! To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Tych napojów nie pij po treningu Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud Trening na redukcję – zasady, plan treningowy