Siłownia, w której się wyśpisz

Niewystarczająca godzin snu to typowa bolączka osób dorosłych żyjących w XXI wieku. Jej skutkiem jest stres, obniżony nastrój i permanentne zmęczenie. W odpowiedzi na ten problem w Wielkiej Brytanii zorganizowano zajęcia, w których trakcie można uciąć sobie drzemkę i nauczyć się, jak robić to prawidłowo.

Uczestnicy "napercise"

Uczestnicy "napercise" (davidlloyd.co.uk)

Kwadrans na trening i 45 minut snu

W ramach płatnych zajęć chętni najpierw przez 15 minut wykonują ćwiczenia rozciągające, relaksujące i wyciszające, a następnie przez 45 minut śpią przy dźwiękach nastrojowej muzyki w pomieszczeniu o “idealnej dla jakości snu i spalania kalorii temperaturze” (jak zapowiada organizator) pełnym obcych osób. Otrzymują łóżko, koc i maskę na oczy. Na koniec ponownie wykonują stretching.

Te nietypowe zajęcia odbywają się w Sidcup w jednym z punktów brytyjskiej sieci siłowni i klubów fitness David Lloyd Clubs. Na terenie tej siłowni zamiast sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń stoją łóżka. Jeśli eksperymentalny pomysł okaże się sukcesem, zajęcia trafią do grafików innych placówek sportowych tej firmy na terenie Wielkiej Brytanii. Pierwsze z zaplanowanych odbyły się pod koniec kwietnia.

Ćwiczenia rozciągające przed snem

60-minutowe spotkania noszą nazwę “napercise”, czyli lekcje drzemki. Organizatorzy (autorką jest Kathryn Pinkham, ekspertka ds. snu i marzeń sennych) twierdzą, że są to normalne ćwiczenia fitness, a udział w nich “ożywia umysł, poprawia nastrój, a nawet pozwala spalić nadwyżkę kalorii”.

Zalety drzemki w ciągu dnia

Według wyników badania przeprowadzonego w Allegheny College w Pensylwanii, jego uczestnicy, którzy w ciągu dnia ucinali sobie 45 minut drzemki w środku dnia, lepiej radzili sobie ze stresem lepiej niż ci, którzy tego nie robili.

Zajęcia trwają godzinę: 15 minut przeznacza się na ćwiczenia, 45 - na drzemkę

Inne badanie (przeprowadzone przez UC Berkeley) wykazało, że popołudniowa drzemka może zwiększać zdolność uczenia się, ponieważ sen sprawia, że poprawia się zdolność koncentracji uwagi. Dzięki niej cieszymy się też lepszym samopoczuciem. Co więcej, 15-minutowa drzemka zmniejsza ryzyko rozwoju chorób serca. Krótkotrwały sen obniża bowiem poziom stresu w organizmie, który jest przyczyną udarów i zawałów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Przysiady – prawidłowe wykonanie 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ?