Wybierz najlepszą siłownię

W wyborze klubu fitness powinniśmy kierować się przede wszystkim jego lokalizacją, ofertą i doświadczeniem kadry. Warto zwrócić uwagę na wysokość ceny karnetu na siłownię. Sprawdź, co wziąć pod uwagę, wybierając siłownię.

Źródło: 123RF

Siłownia, do której planujemy uczęszczać, powinna znajdować się w niedużej odległości od naszego miejsca zamieszkania lub miejsca pracy. W zależności od tego, o jakiej porze dnia zamierzamy ćwiczyć, warto wybrać siłownię nieopodal domu lub w okolicy siedziby firmy, jeżeli planujemy chodzić na trening tuż po pracy. To rozwiązanie pomoże zaoszczędzić czas na dojazdach samochodem lub komunikacją miejską. Tym samym wyzbędziemy się powodów do wymówek dla zaniechania treningu.

Niektóre osoby preferują treningi rano, jeszcze przed rozpoczęciem służbowych obowiązków, inne wieczorem, przed snem. Wybierając siłownię, powinniśmy odwiedzić kilka miejsc w porze dnia, o której planujemy trenować. W ten sposób ocenimy, jak wiele osób przychodzi na siłownię w konkretnych godzinach i jak duży popyt jest na interesujące nas akcesoria do ćwiczeń.

Podczas rekonesansu w studio fitness powinniśmy zwrócić uwagę na czystość tego miejsca. Warto przyjrzeć się, czy pracownicy siłowni wycierają przyrządy do ćwiczeń. Jest to istotne, ponieważ używany przez wiele osób sprzęt fitness jest siedliskiem drobnoustrojów. Badania przeprowadzone przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych potwierdziły, że na akcesoriach do ćwiczeń w siłowni znajdują się wirusy, które są odpowiedzialne za rozwój przeziębienia, czyli rinowirusy. Skutkiem korzystania z niedezynfekowanych sprzętów będzie zatem choroba przeziębieniowa.

Powinniśmy obserwować nie tylko wygląd miejsca, ale i ludzi, którzy przychodzą do interesującej nas siłowni. Jeżeli są to osoby podobne do nas, istnieje duża szansa, że będziemy dobrze czuć się w ich towarzystwie. Warto pamiętać, że pozytywna atmosfera, za którą stoją odpowiedni ludzie, sprzyja efektywności ćwiczeń. Poza tym świadomość spotkania z miłymi osobami będzie nas motywować do przyjścia na siłownię.

Asortyment siłowni powinien być jedną z determinant warunkujących decyzję o wyborze klubu fitness. Dostęp do różnorodnych sprzętów umożliwi nam ukształtowanie atrakcyjnej sylwetki. Do przeprowadzenia urozmaiconego treningu, w trakcie którego pracujemy nad poszczególnymi partiami ciała, potrzebujemy odpowiednich maszyn do ćwiczeń. Naszą uwagę powinna zatem przykuć nie tylko liczba i różnorodność sprzętów, ale i ich producenci. W profesjonalnym klubie fitness powinniśmy mieć do dyspozycji duży wachlarz maszyn wyprodukowanych przez różne marki, ponieważ zazwyczaj poszczególne firmy specjalizują się w produkcji konkretnego urządzenia, na przykład atlasów do ćwiczeń lub bieżni.

Warto wykupić droższy karnet na siłownię z dwóch powodów. Zazwyczaj wiąże się on z możliwością korzystania z szerszej oferty siłowni – zarówno pod względem sprzętu, zajęć, jak i pomocy profesjonalnej kadry. Po drugie, jeżeli wybierzemy droższy wariant, trudniej nam będzie zrezygnować z zajęć ze względu na poniesione koszty. Wraz z liczbą wydanych złotówek wzrasta bowiem motywacja do ćwiczeń.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Magnez a mięśnie Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Ból serca – co może oznaczać? Choroba wieńcowa Aerobik na odchudzanie Zastosowanie nitrogliceryny przy chorobie wieńcowej Ból nóg – przyczyny Wpływ hałasu na serce Ból mięśni – co może oznaczać? Zalety aqua aerobiku Czym jest fibromialgia? Zumba Wady serca – rodzaje Przyczyny skurczów w nogach Zmotywuj się do ćwiczenia Skurcze – objawy niedoboru magnezu Czym jest niedomykalność zastawki mitralnej? Wybierz odpowiedni sport Czym jest choroba wysokościowa? TBC Kiedy suplementować magnez? Czym jest bradykardia? Stretching

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ?