High heels fitness – zajęcia fitness na szpilkach

Dla urozmaicenia codziennych treningów warto wziąć udział w zajęciach fitness na szpilkach. To forma aktywności dla kobiet, które pragną wysmuklić sylwetkę i poprawić sposób poruszania się w butach na wysokim obcasie. High heels fitness ma wiele zalet, ale lekarze wskazują kilka przeciwskazań do jego praktykowania. Jakich?

Shutterstock

Co to jest high heels?

Mianem „high heels fitness” określa się ćwiczenia fitnessowe dla kobiet, które wykonuje się w butach na wysokim obcasie (o wysokości około 7 centymetrów) przy dźwiękach energetycznej muzyki. High heels fitness ma swoje źródła w Ameryce. Bodźcem do jego powstania była ogromna popularność, jaką cieszyły się m.in. zajęcia pole dance.

W trakcie zajęć high heels fitness każdy ruch wykonuje się z gracją, do choreografii wprowadza się tzw. seksowne „kocie ruchy”. Podczas ćwiczeń trzeba zachować wyprostowaną sylwetkę.

Fitness — dowiedz się więcej


Wśród pań dużą popularnością cieszą się zajęcia heel hop i stiletto strenght – aerobiku na obcasach (program ćwiczeń dla osób, które chcą nauczyć się elegancko i swobodnie poruszać w butach na obcasach; trening właściwy, który trwa około 40 minut, poprzedza rozgrzewka, a kończy nauka chodzenia na szpilkach).

Trening high heels fitness obejmuje:

Zalety fitnessu na szpilkach

Wśród walorów uprawiania high heels fitness zalicza się:

  • naukę poruszania się w butach na wysokim obcasie (utrzymania równowagi),
  • trening całego ciała,
  • naukę prawidłowej postawy ciała,
  • poznanie kroków typowych dla wielu technik tanecznych,
  • budowanie pewności siebie i świadomości swego ciała,
  • wysmuklenie sylwetki,
  • poprawę samopoczucia.

Wady zajęć high heels fitness

Ortopedzi zaznaczają, że uprawiania fitnessu na szpilkach wiąże się z ryzykiem pojawienia się:

  • deformacji stóp, na przykład haluksów,
  • kontuzji i urazów (dlatego należy ćwiczyć w wygodnych butach o stabilnym obcasie),
  • nadwyrężenia stawów i związanych z nim dolegliwości bólowych kolan, bioder i kostek (warto zatem zaopatrzyć się w szpilki wiązane i na platformie, która odciąża stopę).
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców Polki, których zdjęcia oglądają tysiące osób Trening w parze - zalety

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ?