Sprawdź, co jest popularne w fitnessie

Bieżnia, spinning a może trampoliny lub zumba? Jakie formy fitnessu cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością? Portal fitplanner.pl przeanalizował swoją bazę klubów i określił, które zajęcia są najbardziej popularne. Jesteście ciekawi?

123RF

Salsation

Nie, nie. To nie jest nauka salsy. Słowo „salsation”, gdy używamy je w znaczeniu języka hiszpańskiego oznacza „sos”. W kontekście fitnessu oznacza, że trening jest mieszanką stylów. To trening taneczny, który wykorzystuje program dance&fitness. Pozwala on na bezpieczne i funkcjonalne wyrażanie słów i sensów piosenek (zgodnie ze słowem sensation – ang. czucie). W ramach treningu salsation uczestnicy wykonują elementy reggaeton, dancehall i salsy, a do wszystkiego dochodzą zmysłowe ruchy.

Jak podaje portal FitPlanner.pl, salsation jest z roku na rok coraz bardziej popularny. Powstał w 2009 roku w Chinach, a już trzy lata później dotarł do Europy. Do Polski - niecały rok temu. W Polsce jest już ponad 250 certyfikowanych instruktorów tego treningu.

Co jest przyczyną popularności „salsation”? Według Jacka Pachnowskiego, instruktora i prezentera „salsation” - przywiązanie uwagi do techniki ruchów oraz słów utworów. Taka mieszanka daje nowe, nieograniczone możliwości. Nic dziwnego więc, że trening ten jest jednym z najszybciej rozwijających się programów.

Jumping fitness

Choć sam trening na trampolinach swój początek ma w latach 70. ubiegłego wieku, to fitness na tych urządzeniach popularność zdobywa od 2001 roku. Dlaczego? Jest aż w 68 proc. bardziej skuteczny niż tradycyjny fitness.

Jumping fitness polega na wykonywaniu ćwiczeń na trampolinie. Zazwyczaj są to podskoki o zmiennej intensywności. Warto podkreślić, że trening wykonuje się na jednoosobowych trampolinach z zamontowaną rączką. Pomaga ona w utrzymaniu równowagi.

Podobnie jak w przypadku „salsation”, liczba instruktorów jumping fitness stale rośnie. A to oznacza również rosnące zainteresowanie tą formą aktywności. I chociaż treningu nie powinny wykonywać osoby chore na serce, stawy lub ze zbyt dużą otyłością, to liczba kursantów i kursantek powiększa się z miesiąca na miesiąc.

Aquacycling

Lubicie jeździć rowerem? A próbowaliście aquacyclin'u? Nie? To spróbujcie.

Aquacycyling to ćwiczenia na rowerze wykonywane w wodzie. Rower ten jednak różni się od popularnego jednośladu. Przede wszystkim jest ciężką, nierdzewną i stabilną konstrukcją umieszczoną w basenie. Zajęcia trwają 45 minut, a ich uczestnicy zanurzeni są w wodzie powyżej pasa. Oprócz pedałowania wykonują też inne aktywizujące ćwiczenia. Całość spaja muzyka.

Taki trening świetnie modeluje sylwetkę, służy jako rehabilitacja. Idealny jest dla osób, które nie umieją pływać, a chcą chodzić na basen. Poza tym aquacycling ma jedną podstawową zaletę – potrafi spalić nawet do 1000 kcal.

Jeśli lubicie być fit i jednocześnie trendy, wypróbujcie jedną z tych aktywności. Gra jest warta świeczki.

Jak zmienić swoje życie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Magnez a mięśnie Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców Trening w parze - zalety Tabata - szybki sposób na pozbycie się cellulitu Najlepsze ćwiczenia na podniesienie biustu 12 ZASAD TRENINGU, KTÓRE ZWIĘKSZĄ JEGO EFEKTYWNOŚĆ 5 sposobów, aby pozbyć się boczków Najczęstsze problemy ze skórą osób, które regularnie trenują Cel – wyznanie prawdy samemu sobie Ryż, cena, policja, mięso – co mają ze sobą wspólnego? Najlepsze ćwiczenia na triceps dla kobiet i mężczyzn Najlepsze fryzury na siłownię

Popularne w tym tygodniu:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening Chcesz mieć zgrabną pupę? Podejmij nasze wyzwanie! To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Tych napojów nie pij po treningu Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Płaska pupa - ćwiczenia, dieta, postawa Trening na redukcję – zasady, plan treningowy CO ZJEŚĆ PRZED PORANNYM TRENINGIEM