Dlaczego warto ćwiczyć na orbitreku?
MACIEJ GRUSZCZYŃSKI • dawno temuMateriał sponsorowany przez Morele.net
Orbitrek, czyli trenażer eliptyczny od dawna wiedzie prym wśród urządzeń wchodzących w skład wyposażenia siłowni, ale znajduje się także na czele listy maszyn dedykowanych ćwiczeniom w domu. Nic dziwnego, to urządzenie, które łączy w sobie stepper, bieżnię oraz rower treningowy, stąd z powodzeniem może posłużyć nam za mikrosiłownię. Dlaczego warto w niego zainwestować i jakich efektów można się po nim spodziewać? Podpowiadamy.
Orbitrek — urządzenie dopasowane do różnych przestrzeni
Wśród wielu zalet orbitreka warto wymienić między innymi to, że można ustawić go zarówno w małym mieszkaniu w bloku, jak i domu jednorodzinnym. Urządzenie zajmuje niewielką przestrzeń mimo że jest wielofunkcyjne. Kolejna, to brak obciążenia mięśni i stawów mimo ich intensywnego angażowania w trening. To idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak zaawansowanych amatorów aktywności. W zależności od potrzeb doskonale nadaje się do kształtowania mięśni, ale także wspomagania ogólnej wydolności organizmu oraz kondycji.
Wysoka jakość treningów
Na rynku dostępne są różne modele orbitreków dopasowane zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych. Wśród pojawiających się zwykle na ich wyświetlaczu funkcji można wymienić m.in. pokonany dystans, czas, prędkość, tętno oraz ilość spalanych kalorii. Są one bardzo pomocne w monitorowaniu treningu, naszych parametrów, jak również stawiania sobie kolejnych celów do osiągnięcia. Niektóre z urządzeń mają również funkcję pomiaru ilości tkanki tłuszczowej czy też możliwość wykonania testu, który sprawdza wydolność organizmu.
Duet ćwiczeń cardio i siłowych
Połączenie ćwiczeń cardio z siłowymi przynosi niesamowite efekty, a jeśli jeszcze zadbamy o jakość i systematyczność treningów, mogą być nawet imponujące. Z pomocą orbitreka angażujemy tak samo ciało, jak w przypadku tradycyjnych biegów narciarskich. Mocno pracują więc mięśnie nóg oraz podudzi — modelujemy je i wzmacniamy. Nie bez znaczenia pozostaje także praca mięśni brzucha zwłaszcza, kiedy zrezygnujemy z korzystania z pomocy rączek. Jeśli postawimy na bieganie do tyłu, wypracujemy pośladki. Co ważne, poziom treningu możemy dopasowywać na bieżąco do naszych możliwości.
Orbitrek to także sprzymierzeniec intensywnego spalania kalorii — zostawia pod tym względem w tyle rowerek stacjonarny. Co ważne, urządzenie może być stosowane także przez osoby starsze, w tym trakcie rehabilitacji. Tego typu kwestie, tak jak w przypadku każdej innej formy aktywności, warto jest skonsultować ze specjalistą.
Jak ćwiczyć na orbitreku, aby uniknąć kontuzji?
Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową postawę. W praktyce mowa o prostej sylwetce, bez chwiania się na boki. Warto także zaangażować ręce w trakcie ćwiczeń, a także nie zapominać o napinaniu mięśni brzucha. Trzeba również monitorować RPM oraz wysokość tętna.
Materiał sponsorowany przez Morele.net
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze