Dlaczego warto jeść mięso z perliczki? Wyjaśniamy
EWA RYCERZ • dawno temu • 1 komentarzMięso z perliczki niegdyś było rarytasem. Podawano je na suto zastawionych, dworskich stołach w czasie wystawnych przyjęć. Zazwyczaj było pieczone. A to nie było prostym zadaniem. Dlatego właśnie perliczkę ze szlacheckich stołów wyparł z czasem tańszy, łatwiejszy w przyrządzeniu oraz - niestety - bardziej pospolity kurczak. Perliczka - co to za mięso? Odpowiadamy!
Ten artykuł ma 3 strony:
Perliczka — mięso
Dziś perliczka powoli wraca do łask. Jak się dowiedzieliśmy u producenta drobiu, cieszy się rosnącą popularnością. Kilka razy w roku w swojej ofercie miewają ją różne supermarkety. Nie jest jednak tanie. Za kilogram tuszki z perliczki zapłacimy, w zależności od sklepu, od 20 do nawet 50 zł.
Perliczka — wartości odżywcze, perliczka — właściwości zdrowotne
Jeśli lubisz chude mięso, perliczka jest właśnie dla ciebie. Zawiera ona dwa razy mniej tłuszczu niż popularny i ceniony właśnie ze względu na niewielką ilość tego składnika kurczak. Pierś zawiera go jedynie 1,1 proc., natomiast udko — 2,7 proc. Perliczka posiada jednocześnie najmniejszą kaloryczność ze wszystkich gatunków drobiu. To jednak nie wszystko.
Mięso z tego niewielkiego ptaka zawiera mnóstwo witamin i składników mineralnych. Bogate jest w potas, magnez i żelazo. Zawiera także witaminy B1, B2 oraz witaminę E.
Jest też źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich spożycie jest ważne, ponieważ ten rodzaj tłuszczów wpływa pozytywnie na pracę serca, zapobiegając miażdżycy.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze