Hula hop na płaski brzuch - ćwiczenia z hula hop
AGNIESZKA GOTÓWKA • dawno temu • 9 komentarzyW Polsce hula hop - nazywane także hula hoop - kojarzy się przede wszystkim z okresem przedszkolnym i szkolnym. Zabawy z nim były dawniej obowiązkowym punktem każdej przerwy w szkole. W Stanach Zjednoczonych hula hop ma nieco inną funkcję - pozwala na osiągnięcie idealnie szczupłej sylwetki i płaskiego brzucha. Jak zastosować hula hop na płaski brzuch?
Hula hop w codziennych ćwiczeniach wykorzystują takie gwiazdy jak Pink i Beyonce. Trening z tego rodzaju sprzętem polega na połączeniu ruchów tanecznych i ćwiczeń wzmacniających.
Z hula hop można ćwiczyć wszędzie - w domu, w ogrodzie, na plaży i w parku. Trening nie wymaga zbyt dużego przygotowania (choć podstawowe ćwiczenia rozciągające są wskazane), nie kosztuje wiele, a i intensywność treningu nie jest znaczna.
Trening z hula hop — ćwiczenia z hula hop na płaski brzuch
Ćwiczenia z wykorzystaniem hula hop doskonale modelują sylwetkę (brzuch staje się płaski, pojawia się wcięcie w talii). Dwa tygodnie regularnego treningu starczą, by zobaczyć pozytywne efekty. Aby dodać sobie motywacji warto zmierzyć obwód talii przed rozpoczęciem treningów. Po 14 dniach wynik ten powinien zmniejszyć się o 1–2 cm.
Dzięki kręceniu plastikową obręczą skorygować można również postawę i wzmocnić kręgosłup. By trening był efektywny, konieczne jest bowiem utrzymanie wyprostowanej sylwetki.
Kręcić hula hop powinno się co najmniej 30 minut, bo dopiero po upływie tego czasu spalana jest tkanka tłuszczowa.
Kupujemy hula hop
Jako pierwsze należy kupić hula hop lekkie, najlepiej o szerokiej obręczy. Nie sprawi to większych problemów z kręceniem, a przy tym pozwoli opanować tę na początku wcale nie najłatwiejszą sztukę. Gdy trening będzie bardziej skoordynowany (koło nie spadnie przez kilkanaście minut), można kupić bardziej specjalistyczne hula hop. Warto zwrócić uwagę choćby na obręcz z wypustkami, które pobudzą mięśnie do intensywniejszej pracy (choć niektórzy uważają, że wypustki powodują mikrourazy brzucha). Trening na najwyższym poziomie intensywności zapewnia hula hop o mniejszej średnicy (mocniej i szybciej trzeba nim kręcić, by nie spadło).
Kręcenie hula hop na biodrach
Stań w lekkim rozkroku, umieszczając obręcz na wysokości talii. Wpraw koło w ruch, delikatnie kręcąc biodrami. Reszta ciała powinna być nieruchoma.
Kręcenie hula hop nad głową
Umieść obręcz na jednej ręce, podnieś ją do góry. Kręć kołem co najmniej minutę.
Połączenie hula hop i stepu
To trening na nieco wyższym poziomie. Wymaga opanowania umiejętności kręcenia koła na biodrach bez jego spadania przez co najmniej 15 minut. By nieco urozmaicić tego rodzaju aktywność można wykorzystać step. Gdy koło będzie się swobodnie kręcić na biodrach, zrób krok do przodu i postaw nogę na stepie. Po chwili zejdź z niego, robiąc krok do tyłu.
Kręcenie hula hop daje dużo zabawy i radości. To trening idealny dla kobiet (ale i mężczyzn), które mają mało czasu na codzienną aktywność fizyczną. Doskonale ćwiczy się z jego pomocą na świeżym powietrzu, przy dźwiękach ulubionej muzyki.
Ten artykuł ma 9 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze