Płaski brzuch – ćwiczenia i dieta

Nie ma chyba kobiety, która nie chce mieć płaskiego i lekko umięśnionego brzucha. Aby to osiągnąć, niezbędne są ćwiczenia. Tylko część kobiet regularnie ćwiczy mięśnie brzucha i stara się osiągnąć wymarzoną talię. Znacznie większa część chce szybko schudnąć, jednak nie jest to najczęściej możliwe. Aby mieć płaski brzuch, należy połączyć dietę z odpowiednimi ćwiczeniami. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek. Warto poznać najlepsze i proste metody na płaski brzuch.

123RF

Ćwiczenia na płaski brzuch

Nie każda kobieta jest pasjonatką sportu i ćwiczeń fizycznych. Niestety, bez odpowiednich ćwiczeń nie ma co myśleć o uzyskaniu idealnie płaskiego brzucha. Wysiłek fizyczny może być jednak przyjemnością, trzeba tylko do niego odpowiednio podejść. Warto wiedzieć, że wystarczy, iż pojawią się pierwsze rezultaty, a motywacja do ćwiczeń będzie dużo większa.

Aby spalić tkankę tłuszczową na brzuchu, należy wykonywać bardzo intensywne ćwiczenia. Trening o niskiej intensywności nie przyczynia się niestety do spalania tkanki tłuszczowej. Najlepiej ćwicz bardzo intensywnie, niemal na granicy swoich możliwości. W miarę poprawiania się kondycji, pamiętaj o tym, aby odpowiednio dostosowywać tempo ćwiczeń, czyli je zwiększać. Treningi przeprowadzone w taki sposób pozwolą ci w miarę szybko schudnąć. Już po kilku sesjach zauważysz, że waga ciała spada, a brzuch staje się płaski. Aby przyspieszyć ten efekt, warto stosować się także do innych zaleceń.

Jak uzyskać płaski brzuch?

Starając się uzyskać płaski brzuch, lub chcąc zdrowo i szybko schudnąć, warto zwrócić uwagę na drobiazgi. Nie każdy wie, że wystarczy, aby światło w pokoju było wieczorem mniej intensywne, a poziom hormonu stresu będzie niższy. Niski poziom kortyzolu jest ważny, gdyż ma bezpośredni związek ze zmniejszaniem się obwodu talii. Na godzinę przed udaniem się na spoczynek warto wyłączyć wszelkie urządzenia, które emitują silne światło. To sprawi, że poziom kortyzolu spadnie.

Odchudzając się, należy też zadbać o to, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość snu. Osoby, które śpią od pięciu do sześciu godzin mają o sześćdziesiąt procent większą talię niż osoby, które przesypiają osiem godzin. Kiedy nasz organizm odczuwa niedobory snu, wydziela większą ilość hormonu, który odpowiada za pobudzanie uczucia głodu. Kiedy więc jesteśmy niewyspani, częściej jesteśmy głodni.

Równie ważne jest spożywanie zdrowych i dobrze zbilansowanych posiłków. Jeśli chcemy uzyskać szczupłą sylwetkę i płaski brzuch, musimy odżywiać się racjonalnie. Sprzymierzeńcem w walce z tłuszczem jest ocet jabłkowy. Wystarczą dwie łyżeczki dziennie, aby sprawić, że wątroba będzie sprawniej spalała tkankę tłuszczową. Podobnie działa jogurt. W jego składzie jest dużo wapnia i to sprawia, że można w prosty sposób stracić kilka centymetrów w talii. Należy pamiętać także o witaminie D, która ułatwia pozbywanie się zbędnych kilogramów.

Zabójczy dla twojego organizmu i dla twojej sylwetki jest stres. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz znaleźć sposób na to, aby odreagować stres. Dzięki temu poziom kortyzolu spadnie i będziesz w stanie uniknąć gromadzenia się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Aby skutecznie walczyć ze stresem, należy rzucić palenie. Wydawać by się mogło, że palenie jest pomocne w takiej chwili. Jednak nikotyna negatywnie wpływa na stan zdrowia. Sprawia też, że działanie estrogenu w ciele kobiety jest słabsze i zwiększa się dominacja hormonów męskich. Prowadzi to bardzo często do uzyskania figury o kształcie jabłka. Nie trzeba dodawać, że taki rodzaj figury charakteryzuje się oponką w miejscu brzucha.

Płaski brzuch może być twoim udziałem. Wystarczy, że zaczniesz intensywnie ćwiczyć i wprowadzisz zmiany w swoim aktualnym trybie życia. Działaj już teraz. Im szybciej zadbasz o to, by mieć płaski brzuch, tym lepiej będziesz się z tym czuła.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Odchudzanie drogą do zdrowia Metody bezpiecznego odchudzania Jakie mogą być skutki głodówki? Jak utrzymać wagę po diecie? Jak uzyskać płaski brzuch? Jak szybko i skutecznie schudnąć? Jak skutecznie schudnąć? Jak schudnąć z brzucha? Jak mądrze zrzucić zbędne kilogramy? Dobre nawyki żywieniowe Dekalog osoby odchudzającej się Czym skutkuje nocne podjadanie? Czym jest żywność light? Co warto wiedzieć o przemianie materii?

Popularne w tym tygodniu:

Woda ananasowa na odchudzanie i dla zdrowszej tarczycy!