Ćwiczenia na szczupłą talię

Każdy trening wymaga od ćwiczącego właściwego podejścia, samodyscypliny, ale także wiedzy na temat ćwiczeń i diety. Ćwicząc na siłowni, trzeba wiedzieć, jakie przyrządy do ćwiczeń będą najodpowiedniejsze i jak na ich używać, aby osiągnąć zamierzony cel.

Źródło: 123RF

Właściwy jadłospis

Dieta nie musi być restrykcyjna. Nie należy jeść w dużych ilościach, ale często np. 5–6 razy dziennie. Posiłki w miarę możliwości powinny być bogate w warzywa i owoce. Oczywiście wykluczone jest podjadanie. Na przekąski warto wybrać coś lekkostrawnego, np. jogurty, które dodatkowo wspierają naturalną florę bakteryjną jelit. Odradza się solenia potraw, ponieważ sól może zatrzymywać wodę w organizmie, a to będzie powodowało obrzęki. Z diety należy wyeliminować kolorowe napoje gazowane, które w składzie mają cukier i rozpychają żołądek. Dietetycy zalecają picie dobrej wysokomineralizowanej wody niegazowanej, dobrze sprawdzą się również herbatki ziołowe, które będą wpływały pozytywnie na przemianę materii.

Jakie ćwiczenia na wąską talię?

Gdy nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj ćwiczeń należy wybrać, warto zasięgnąć opinii trenera. Oczywiście najlepiej sprawdzą się zestawy ćwiczeń, które spalają tkankę tłuszczową. Niepotrzebne są skomplikowane przyrządy do ćwiczeń. Można np. zacząć biegać albo wybrać jazdę na rowerze – w tym przypadku może to być rower tradycyjny, a w warunkach domowych rower stacjonarny. Na wąską talię polecane są zwykłe skłony i brzuszki powtarzane codziennie w seriach po 10–15 powtórzeń. Innym ćwiczeniem mogą być pompki. W domowej siłowni może znaleźć się stepper czy orbitrek, oba urządzenia umożliwiają wykonywanie kilkudziesięciu rodzajów ćwiczeń. Oczywiście, wybierając ćwiczenia, trzeba pamiętać o własnych umiejętnościach i możliwościach fizycznych.

Masaż

Dodatkiem do diety i ćwiczeń może być masaż brzucha, który może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Innymi zaletami masowania brzucha jest poprawa pracy jelit, a także krążenia krwi. Jaki może być masaż? Masaż w trakcie kąpieli, który można wykonywać przy użyciu zwykłej gąbki lub rękawicy do mycia. Masaż aromatyczny jest to masowanie przy użyciu elementów aromaterapii, czyli olejków aromatycznych. Oba masaże nie tylko wyrównują grudki tłuszczu, ale także wygładzają i znacznie ujędrniają skórę. Niektórzy stosują pasy wyszczuplające, które wysyłają niewielkie wibracje do mięśni, co wywołuje ich pracę. Dbając o mięśnie brzucha, trzeba także pamiętać o prawidłowej postawie i sposobie siedzenia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Magnez a mięśnie Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Czym jest nadciśnienie wrotne? Serce – budowa, choroby, objawy Ćwiczenia na odchudzanie Ćwiczenia na biodra Profilaktyka chorób serca Przyczyny zaburzeń rytmu serca Najczęstsze choroby układu krążenia Ćwiczenia na boczki Kłucie w sercu – co może być jego przyczyną? Choroby, które mają wpływ na kondycję serca Wybierz najlepszą siłownię Ból serca – co może oznaczać? Choroba wieńcowa Aerobik na odchudzanie Zastosowanie nitrogliceryny przy chorobie wieńcowej Ból nóg – przyczyny Wpływ hałasu na serce Ból mięśni – co może oznaczać? Zalety aqua aerobiku Czym jest fibromialgia? Zumba

Popularne w tym tygodniu:

Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Płaska pupa - ćwiczenia, dieta, postawa Tych napojów nie pij po treningu Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Sześciopak - dieta, trening Trening na redukcję – zasady, plan treningowy CO ZJEŚĆ PRZED PORANNYM TRENINGIEM Fitness Trendy Jumping Fitness - kontrowersje i mity, a rzeczywistość