Hula hoop na płaski brzuch, hula hop na brzuch
EWA RYCERZ • dawno temu • 4 komentarzePłaski brzuch, jędrna skóra i pięknie zarysowana talia - to marzenie niejednej kobiety. I co ważne - do spełnienia. Pomoże w tym hula hoop (zwane także hula hop) - plastikowa obręcz, która doskonale modeluje ciało. Jak używać hula hoop na płaski brzuch? Jakie są ćwiczenia z hula hop na płaski brzuch? Sprawdź!
Oczywiście nic nie zrobi się samo. Również sam hula hoop nie da rady w walce o nową sylwetkę. Dlatego zaleca się, by oprócz takich ćwiczeń, wykonywać przede wszystkim trening cardio, interwały, czasami tabatę. Kręcenie plastikową obręczą powinno być tylko dodatkiem. Nie oznacza to jednak, że mamy traktować je z góry.
Hula hoop — zalety, Hula hoop — na co pomaga?
Hula hoop to narzędzie, które przy regularnym treningu doskonale wyrzeźbi mięśnie brzucha, wysmukli talię, ujędrni skórę, rozbije cellulit. Jedna sesja treningowa powinna trwać nie krócej niż 30 minut, dopiero po tym czasie rozpoczyna się w organizmie proces spalania tkanki tłuszczowej.
Jednorazowy trening to 200 kalorii mniej. Kiedy widać pierwsze efekty? Już po 2 tygodniach codziennego i regularnego kręcenia możesz zgubić nawet 2 centymetry w talii.
Jakie hula hoop wybrać?
Na rynku dostępnych jest wiele wersji plastikowych obręczy do kręcenia. Najbardziej popularne są niewielkie lekkie koła. I to one będą dobre na początek przygody z kręceniem. W miarę upływu czasu i zaawansowania możesz pomyśleć nad zakupem obręczy z masującymi wypustkami. Zdecyduj się jednak na takie, które nie będzie zbyt ciężkie. Trening z takim kołem może uszkodzić narządy wewnętrzne, szczególnie wrażliwe są nerki.
Jeśli nadal będzie ci mało — kup małe hula hoop. Pamiętaj, że im mniejsze koło, tym więcej ruchów musisz wykonać, by wprawić je w ruch.
Ćwiczenia z hula hop na płaski brzuch
Zanim zaczniesz ćwiczyć, zmierz swój obwód w talii. To samo zrób miesiąc później. Wtedy będziesz mieć faktyczny dowód na skuteczność kręcenia.
Podstawowe ćwiczenie na hula hoop polega na umieszczeniu koła na wysokości talii i takim poruszaniu biodrami, by koło na tej wysokości się utrzymało.
Podstawowe ćwiczenie na hula hoop polega na umieszczeniu koła na wysokości talii i takim poruszaniu biodrami, by koło na tej wysokości się utrzymało.
Osoby bardziej zaawansowane mogą tak ruszać biodrami, by plastikowa obręcz niejako wędrowała do góry w kierunku żeber oraz do dołu w kierunku miednicy. Ważne, by hula hoop nie spadło. Istotny jest także kierunek kręcenia. Zawsze obracaj obręczą w lewo i w prawo przez taki sam czas, np. po 15 minut. Tylko w ten sposób zniwelujesz tłuszcz z boczków w sposób równomierny.
Hula hoop jednak nie tylko zgrabna talia. To także ogólne wzmocnienie i dotlenienie organizmu oraz lepszy humor. Poza tym możesz je zabrać ze sobą na spacer i wykonać trening na świeżym powietrzu.
Ten artykuł ma 4 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze