Massy Arias: fitness receptą na depresję

Sport jest receptą na zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Potwierdza to przypadek gwiazdy Instagrama – Massy Arias. Jak twierdzi dziś już certyfikowana trenerka personalna, „fitness ocalił jej życie”.

Instagram Massy Arias

Kim jest Massy Arias?

Massy Arias, znana jako MankoFit, jest certyfikowanym trenerem personalnym. Ma 27 lat. Urodziła się na Dominikanie, obecnie mieszka w Los Angeles w stanie Kalifornia.

Arias na swoim profilu w serwisie społecznościowym Instagram dzieli się wskazówkami na tematy, takie jak fitness, wellness i zdrowie psychiczne. Jej kanał skupia grupę 2 milionów obserwatorów. Publikuje na nim 15-sekundowe klipy przedstawiające ćwiczenia, zdrowe przepisy kulinarne, a także zdjęcia dokumentujące jej życie osobiste.

Massy stanowi dowód na to, jak pozytywnie zdrowa dieta i aktywny tryb życia wpływają na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka – trenerka zmagała się z depresją (powodem były problemy w życiu osobistym i choroba brata) i to właśnie sport pozwolił jej na nowo spojrzeć na życie przez różowe okulary. Twierdzi, że ćwiczenia i zdrowe odżywianie trzeba traktować jako elementy długiego i szczęśliwego życia, nie jako klucz do utraty masy ciała.

Trening Massy Arias

Początkowo Arias zdobywała wiedzę teoretyczną z zakresu zdrowego odżywiania i ćwiczeń, potem przeszła do praktyki. Zaczynała od 45-minutowych treningów, by później ćwiczyć półtorej godziny – ćwiczenia stały się dla niej zdrowym nałogiem. Dziś uchodzi za wzór do naśladowania wśród milionów ludzi na świecie.

W planie treningowym Massy znajdują się różne ćwiczenia, na przykład:

 • trening oporowy,
 • trening HIIT,
 • biegi krótkodystansowe,
 • elementy gimnastyki,
 • joga.

Zobacz również: Joga redukuje stres i modeluje sylwetkę

Przykładowy zestaw ćwiczenia do wykonania w domu (propozycja Arias):

 • skoki na skakance,
 • siady ze skrętem tułowia,
 • wznosy tułowia z nogami w górze,
 • uginanie ramion jednocześnie w nachwycie,
 • prostowanie ramion w opadzie tułowia.

Ostatnie dwa ćwiczenia wymagają użycia skakanki lub przyrządu do rozciągania (na przykład ekspandera gumowego). Zazwyczaj wykonuje się je z hantlami w dłoniach, ale Arias proponuje inny wariant. Należy stanąć w rozkroku (stopy rozstawione na szerokość barków), przyrząd do ćwiczeń podłożyć pod stopy, w dłoniach trzymając uchwyty. Schemat uginania i prostowania ramion przebiega następująco:

 • jednoczesne uginanie ramion w nachwycie – ciągniemy uchwyty przyrządu do ćwiczeń do momentu, gdy znajdą się na wysokości barków; następnie wolnym, ale płynnym ruchem opuszczamy ramiona;

 • prostowanie ramion w opadzie tułowia – pochylamy tułów tak, aby jego linia była równoległa do podłoża; w pozycji wyjściowej ręce powinny być ugięte w łokciach pod kątem prostym; następnie maksymalnie prostujemy ramię. Wytrzymujemy kilka sekund i powoli powracamy do pozycji startowej.

Na swojej stronie internetowej połączonej z blogiem Massy Arias promuje 8-tygodniowe programy, które zawierają schematy treningów i plany zdrowych, pożywnych posiłków.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z rozgrzewki? Jak prawidłowo rozpocząć trening? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców Trening w parze - zalety Tabata - szybki sposób na pozbycie się cellulitu Co stanie się z twoim ciałem, gdy na pewien czas zrezygnujesz z ćwiczeń? Ćwiczenia wyszczuplające nogi dla kobiet

Popularne w tym tygodniu:

[Warszawa] Przyjdź i sprawdź bezpłatnie czym jest trening funkcjonalny. Jak Dr Iliana Ramirez pomoże Ci pozbyć się stresu w zaledwie 5 minut.