8 rad trenerki fitness Tracy Anderson - guru gwiazd

Tracy Anderson to jedna z najbardziej znanych trenerek gwiazd. Zgrabne sylwetki Gwyneth Paltrow, Madonny czy Kim Kardashian to efekt współpracy z Anderson. Jak - jej zdaniem - należy ćwiczyć i co jeść na diecie odchudzającej?

Tracy Anderson

Tracy Anderson (Facebook T. Anderson)

Kim jest Tracy Anderson?

Tracy Anderson to trenerka fitness. Dla wielu gwiazd ze świata Hollywoodu stanowi wzór do naśladowania. Jest fitnessowym guru aktorek, takich jak Gwyneth Paltrow i Courtney Cox, i piosenkarek: Madonny i Shakiry. To treningom opracowanym przez tę gwiazdę fitness znane postaci zawdzięczają zgrabne sylwetki. Anderson pomaga schudnąć również zwykłym osobom, które przychodzą do studia fitness w Nowym Jorku i Los Angeles.

Anderson wyprodukowała płyty, m.in.: Tracy Anderson’s 30-Day Method i Beginner Dance Cardio, z planami treningowymi. Kobiety, które ćwiczą z nią w domu, tracą nawet 10 kilogramów w ciągu 3 tygodni. Niektóre redukują masę ciała o 25 kilogramów na przestrzeni pół roku.

Zdaniem Tracy Anderson, wyrzeźbione ciało można osiągnąć bez względu na wiek i uwarunkowania genetyczne. Dowodem tej tezy jest — według niej - sylwetka wokalistki Madonny i ona sama, ponieważ w młodości zmagała się z nadwagą.

8 porad Tracy Anderson

Po pierwsze, Anderson zachęca, aby na ćwiczenia przeznaczyć 6 dni w tygodniu. Każdego dnia powinniśmy trenować przez godzinę. Połowę tego czasu należy poświęcić na ćwiczenia, które wspomagają pracę układu krążenia, a więc jogging lub aerobik (to ulubione ćwiczenie Anderson), a drugą część na trening mięśni z ciężarkami. W efekcie poprawimy kondycję fizyczną.

Zobacz również: 6 powodów, przez które nie możesz schudnąć z brzucha

Po drugie, trenerka przestrzega przed treningiem na siłowni. Dlaczego? Z jej doświadczenia wynika, że stosowane tam obciążenia są zbyt duże. W konsekwencji mięśnie ciała rozrastają się nadmiernie, a proporcje sylwetki nie zostają zachowane. Anderson jest przeciwniczką muskulatury i uważa, że poza siłownią też można uzyskać atrakcyjną sylwetkę.

Po trzecie, w trakcie treningu warto wykonywać wiele powtórzeń tego samego ćwiczenia fitness (część z nich wymaga nieznacznego wysiłku), ale z niedużym obciążeniem. Możemy na przykład zrobić kilkadziesiąt powtórzeń 10 ćwiczeń z zastosowaniem ciężarków o wadze 1,5 kilograma.

Po czwarte, zdaniem Anderson, powinniśmy być mocno skoncentrowani w trakcie ćwiczeń. Zazwyczaj poszczególne ruchy wykonujemy bezwiednie i mechanicznie. Jeżeli będziemy świadomi tego, co robimy, osiągniemy lepsze rezultaty. W ten sposób ćwiczy m.in. Madonna.

Po piąte, technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń jest bardzo ważna. Dlatego najlepiej ćwiczyć przed lustrem i kontrolować, obserwować każdy ruch. Powinniśmy mieć świadomość tego, jak wykonujemy ćwiczenia. Czyni to trening bardziej wydajnym i podnosi stopień bezpieczeństwa.

Po szóste, osoby, które nie mają potrzeby chudnąć, mogą jeść to, na co mają ochotę, ale z umiarem. Zdaniem Anderson, zdrowy styl życia jest ważny nie tylko celem spadku masy ciała, ale właśnie dla zachowania zdrowia. Natomiast osoby, które dążą do zredukowania wagi o kilka kilogramów, nie powinny się głodzić. Ograniczanie jedzenia może stać się mentalną pułapką.

Po siódme, osobom na diecie odchudzającej Anderson nie poleca białych węglowodanów (ziemniaków, makaronu, ryżu) i żywności przetworzonej. Trenerka zaleca, aby pić soki warzywne i owocowe, na przykład te przygotowane z jarmużu, jabłek, pietruszki i imbiru. W jadłospisie Anderson królują: chude białko, komosa, brązowy ryż. Warto jeden dzień w tygodniu przeznaczyć na przyjemności i jeść produkty spoza dietetycznego menu.

Po ósme, Anderson zaleca ograniczenie lub zupełne wyeliminowanie alkoholu w każdej postaci. Dlaczego? Napoje wysokoprocentowe powodują osłabienie metabolizmu. Stan ten utrzymuje się przez kilka dni od spożycia alkoholu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Gwiazdy:

Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie? Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu 5 rzeczy, których warto nauczyć się od Cameron Diaz Oczyszczający koktajl Gwyneth Paltrow Jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy? Mel B - od piosenkarki do trenerki fitness 30-30-40 - tajemnica diety Cindy Crawford Najbardziej wysportowana doktor na świecie - Cat Begovic Sposoby aktorek i aktorów na atrakcyjną sylwetkę Rafał Majka - góral z Polski Fit małżeństwo - Joanna i Dariusz Brzezińscy Jillian Michaels i Tiffany Rothe - trenerki fitness zza oceanu Kampania społeczna #mójpierwszyraz Jadłospis diety Taylora Lautnera. Sekret muskularnej sylwetki aktora Jadłospis i zestaw ćwiczeń Miley Cyrus Dieta South Beach - dieta aktorki Nicole Kidman Na czym polega dieta alkaliczna Victorii Beckham? Dieta pięciu czynników Evy Mendes Dieta makrobiotyczna. Sekret sylwetki Madonny Dieta strefowa. Sekret sylwetki Jennifer Aniston Jakiej diecie i ćwiczeniom Sandra Bullock zawdzięcza zgrabną sylwetkę? Rihanna i nowe buty Ignite Disc Sleeve  Najnowsza kolekcja ubrań prosto od Beyonce Blisko Chmur Sylwii Trojanowskiej - recenzja

Popularne w tym tygodniu:

17-latka ma mięśnie niczym mężczyzna. Jest jak Schwarzenegger w spódnicy Anna Lewandowska ma trenera personalnego? “Żaden trener nie jest specjalistą od wszystkiego” Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie?