Dieta Kim Kardashian - jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy?
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temu • 6 komentarzyJak schudła Kim Kardashian? Amerykanka, podobnie jak wiele gwiazd Hollywood, m.in. Beyonce, postanowiła zrzucić nadmiar kilogramów, stosując dietę Atkinsa. Jest to dieta niskowęglowodanowa, która przynosi szybkie efekty. Dieta odchudzająca amerykańskiego doktora zakłada spożywanie dużych ilości tłuszczów w połączeniu z białkiem. Poniżej przedstawiamy, na czym polega dieta Kim Kardashian.
Kim Kardashian to celebrytka, była żona wokalisty i producenta muzycznego Kanye Westa. Urodziła dwójkę dzieci: córkę o imieniu North West i syna — Sainta Westa. W czasie drugiej ciąży waga ciała Kim wzrosła o około 25 kilogramów.
Po narodzinach syna Kardashian podjęła walkę ze zbędnymi kilogramami. Zdecydowała się przejść na dietę Atkinsa (którą stosowała już wcześniej jako nastolatka), aby zredukować masę ciała o 32 kilogramy. Udało jej się to na przestrzeni pół roku.
Dieta Atkinsa — specyfika
Dietę Atkinsa opracował kardiolog amerykańskiego pochodzenia — Robert Atkins. Zdaniem autora ten sposób odżywiania się sprzyja spalaniu tłuszczu, a w konsekwencji utracie zbędnych kilogramów.
Zaproponowana przez niego dieta jest niskowęglowodanowa i pozwala z czasem zmniejszyć uczucie głodu (zdaniem doktora to właśnie węglowodany odpowiadają za przyrost masy ciała). Dieta odchudzająca Atkinsa wzbudza kontrowersje, ponieważ zakłada spożywanie pokarmów, które są niedozwolone w ramach innych planów żywieniowych, na przykład tłustych mięs.
Osoby na diecie Atkinsa spożywają jak największe ilości tłuszczów, które na talerzu łączą z białkami. Natomiast unikają produktów zawierających cukry proste i złożone. Dzienne spożycie węglowodanów wynosi maksymalnie 100 gramów (w czwartej fazie diety).
Fazy diety Atkinsa
Dieta Atkinsa przebiega etapami — składają się na nią 4 fazy:
- Faza I - na tym etapie trwającym 2 tygodnie przestawiamy organizm ze spalania węglowodanów na spalanie tłuszczów; ograniczamy spożycie węglowodanów do 20 gramów na dobę, jemy 3 duże posiłki w ciągu dnia (przerwy nie powinny być dłuższe niż 6 godzin) bogate w proteiny, tłuszcze i niskowęglowodanowe warzywa; unikamy cukru, warzyw bogatych w skrobię, pieczywa i makaronów, chudego nabiału, owoców i kawy; w efekcie odnotowujemy spadek wagi do 7 kilogramów;
- Faza II - trwa do momentu, gdy pozostaną nam 2 do 5 zbędnych kilogramów, stopniowo zwiększamy ilość spożywanych węglowodanów (o 5 gramów na każdy kolejny tydzień, na przykład w postaci pół szklanki serka wiejskiego); tracimy wagę stopniowo, nie tak gwałtownie jak w fazie I, możemy włączyć do jadłospisu owoce, biały ser, rośliny strączkowe i warzywa ze skrobią;
- Faza III - nadal stopniowo wprowadzamy większe ilości węglowodanów (o 10 gramów na każdy kolejny tydzień, na przykład w postaci połówki jabłka); ta faza trwa około 2–3 miesięcy; powinniśmy sukcesywnie tracić pół kilograma na tydzień, jeżeli zaobserwujemy wzrost wagi, powinniśmy wyeliminować dodatkowe produkty węglowodanowe;
- Faza IV - celem tego etapu jest utrzymanie pożądanej wagi; to, ile węglowodanów przyjmujemy, zależy od tego, jaka ilość nie powoduje wzrostu masy ciała (średnio około 20–90 gramów dziennie); zaleca się dodatkowo wprowadzić ćwiczenia fizyczne i pić 2 litry wody dziennie.
Ten artykuł ma 6 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze