Nowa gwiazda świata jogi na Instagramie - Meddy Teddy

Meddy Teddy to nietypowa postać, która podbija świat mediów społecznościowych. Mimo że jest znany od niedawna, cieszy się ogromną popularnością wśród internautów.

Profil medytującego Teddy’ego w serwisie społecznościowym Instagram obecnie śledzi grupa ponad 14 tysięcy obserwatorów. Publikowane są w nim nie tylko zdjęcia, ale i motywujące cytaty.

Co sprawia, że wokół tej postaci skupia się tak szeroki krąg zainteresowanych? Meddy Teddy to maskotka — pluszowy miś, który promuje zajęcia jogi i medytację. Ma długie nogi, które można zginać w celu wykonania asanów jogi, na przykład kwiatu lotosu, a także szpagatu.

Odbiorcami przekazów Meddy Teddy’ego są przede wszystkim dzieci. Propaguje on takie wartości jak miłość, pokój i szacunek w przystępny dla najmłodszych sposób — poprzez zabawę. Ponadto zachęca do wiary w siebie i dążenia do szczęścia.

Jego misją jest pomaganie rodzicom i nauczycielom w uczeniu dzieci, jak żyć zdrowo, utrwalać potrzebę praktykowania jogi i medytacji.

Potwierdzeniem głoszonych przez Teddy’ego tez są badania naukowe. Okazuje się, że wyniki badań nad związkiem jogi z życiem człowieka pokazują prawdziwy i mierzalny wpływ na nasze umysły i ciała.

Wśród zalet jogi wymienia się bowiem: wzmocnienie poczucia własnej wartości, pewności siebie i samokontroli, redukcję złości, niepokoju i depresji, a także poprawę pamięci i zdolności nauki (zapamiętywania nowych informacji).

Meddy Teddy to pomysł Thoma Jordana, który praktykuje medytację. Powstał przy udziale jego członków rodziny — mamy i braci. Maskotę można nabyć on-line ze Stanów Zjednoczonych.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać 5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni

Popularne w tym tygodniu:

Na obrazku jest 6 zwierząt. To, które zobaczysz jako pierwsze, zdradza twoje cechy Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Ćwiczenia na płaski brzuch. Wystarczą 4 minuty dziennie Jak stracić tłuszcz z ramion? To trudne, ale możliwe! Trenuję i nie chudnę! W czym problem? Trening na lepszą kondycję i spalenie tkanki tłuszczowej Jak ćwiczyć w domu, by mieć boskie ciało? Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Rozciąganie (stretching) kiedy tak naprawdę ma sens? Niedziela na Bemowie pod znakiem 11. Bieg po Nowe Życie