8 rad trenerki fitness Tracy Anderson - guru gwiazd

Tracy Anderson to jedna z najbardziej znanych trenerek gwiazd. Zgrabne sylwetki Gwyneth Paltrow, Madonny czy Kim Kardashian to efekt współpracy z Anderson. Jak - jej zdaniem - należy ćwiczyć i co jeść na diecie odchudzającej?

Tracy Anderson

Tracy Anderson (Facebook T. Anderson)

Kim jest Tracy Anderson?

Tracy Anderson to trenerka fitness. Dla wielu gwiazd ze świata Hollywoodu stanowi wzór do naśladowania. Jest fitnessowym guru aktorek, takich jak Gwyneth Paltrow i Courtney Cox, i piosenkarek: Madonny i Shakiry. To treningom opracowanym przez tę gwiazdę fitness znane postaci zawdzięczają zgrabne sylwetki. Anderson pomaga schudnąć również zwykłym osobom, które przychodzą do studia fitness w Nowym Jorku i Los Angeles.

Anderson wyprodukowała płyty, m.in.: Tracy Anderson’s 30-Day Method i Beginner Dance Cardio, z planami treningowymi. Kobiety, które ćwiczą z nią w domu, tracą nawet 10 kilogramów w ciągu 3 tygodni. Niektóre redukują masę ciała o 25 kilogramów na przestrzeni pół roku.

Zdaniem Tracy Anderson, wyrzeźbione ciało można osiągnąć bez względu na wiek i uwarunkowania genetyczne. Dowodem tej tezy jest — według niej - sylwetka wokalistki Madonny i ona sama, ponieważ w młodości zmagała się z nadwagą.

8 porad Tracy Anderson

Po pierwsze, Anderson zachęca, aby na ćwiczenia przeznaczyć 6 dni w tygodniu. Każdego dnia powinniśmy trenować przez godzinę. Połowę tego czasu należy poświęcić na ćwiczenia, które wspomagają pracę układu krążenia, a więc jogging lub aerobik (to ulubione ćwiczenie Anderson), a drugą część na trening mięśni z ciężarkami. W efekcie poprawimy kondycję fizyczną.

Po drugie, trenerka przestrzega przed treningiem na siłowni. Dlaczego? Z jej doświadczenia wynika, że stosowane tam obciążenia są zbyt duże. W konsekwencji mięśnie ciała rozrastają się nadmiernie, a proporcje sylwetki nie zostają zachowane. Anderson jest przeciwniczką muskulatury i uważa, że poza siłownią też można uzyskać atrakcyjną sylwetkę.

Po trzecie, w trakcie treningu warto wykonywać wiele powtórzeń tego samego ćwiczenia fitness (część z nich wymaga nieznacznego wysiłku), ale z niedużym obciążeniem. Możemy na przykład zrobić kilkadziesiąt powtórzeń 10 ćwiczeń z zastosowaniem ciężarków o wadze 1,5 kilograma.

Po czwarte, zdaniem Anderson, powinniśmy być mocno skoncentrowani w trakcie ćwiczeń. Zazwyczaj poszczególne ruchy wykonujemy bezwiednie i mechanicznie. Jeżeli będziemy świadomi tego, co robimy, osiągniemy lepsze rezultaty. W ten sposób ćwiczy m.in. Madonna.

Po piąte, technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń jest bardzo ważna. Dlatego najlepiej ćwiczyć przed lustrem i kontrolować, obserwować każdy ruch. Powinniśmy mieć świadomość tego, jak wykonujemy ćwiczenia. Czyni to trening bardziej wydajnym i podnosi stopień bezpieczeństwa.

Po szóste, osoby, które nie mają potrzeby chudnąć, mogą jeść to, na co mają ochotę, ale z umiarem. Zdaniem Anderson, zdrowy styl życia jest ważny nie tylko celem spadku masy ciała, ale właśnie dla zachowania zdrowia. Natomiast osoby, które dążą do zredukowania wagi o kilka kilogramów, nie powinny się głodzić. Ograniczanie jedzenia może stać się mentalną pułapką.

Po siódme, osobom na diecie odchudzającej Anderson nie poleca białych węglowodanów (ziemniaków, makaronu, ryżu) i żywności przetworzonej. Trenerka zaleca, aby pić soki warzywne i owocowe, na przykład te przygotowane z jarmużu, jabłek, pietruszki i imbiru. W jadłospisie Anderson królują: chude białko, komosa, brązowy ryż. Warto jeden dzień w tygodniu przeznaczyć na przyjemności i jeść produkty spoza dietetycznego menu.

Po ósme, Anderson zaleca ograniczenie lub zupełne wyeliminowanie alkoholu w każdej postaci. Dlaczego? Napoje wysokoprocentowe powodują osłabienie metabolizmu. Stan ten utrzymuje się przez kilka dni od spożycia alkoholu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Gwiazdy:

Ma 71 lat i schudła 20 kilogramów. Jak tego dokonała? 30-30-40 - tajemnica diety Cindy Crawford Na czym polega dieta 9:1, którą stosuje Jennifer Aniston? Zdradzamy, jak dba o linię Edyta Górniak Dieta paleo i spacery - przepis na smukłą sylwetkę Magdy Mołek Miranda Kerr - seksbomba, która kocha aktywność fizyczną Anna Guzik zrzuciła kilkanaście kilogramów Jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy? 5 rzeczy, których warto nauczyć się od Cameron Diaz Oczyszczający koktajl Gwyneth Paltrow Anna Lewandowska kończy dziś 29 lat! Oto, jak została gwiazdą Anna Mucha – zmiana rozmiaru 38 na 34 Jakiej diecie i ćwiczeniom Sandra Bullock zawdzięcza zgrabną sylwetkę? Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie? Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu Mel B - od piosenkarki do trenerki fitness Najbardziej wysportowana doktor na świecie - Cat Begovic Sposoby aktorek i aktorów na atrakcyjną sylwetkę Rafał Majka - góral z Polski Fit małżeństwo - Joanna i Dariusz Brzezińscy Jillian Michaels i Tiffany Rothe - trenerki fitness zza oceanu Kampania społeczna #mójpierwszyraz Jadłospis diety Taylora Lautnera. Sekret muskularnej sylwetki aktora Jadłospis i zestaw ćwiczeń Miley Cyrus

Popularne w tym tygodniu:

Co Meghan Markle robi dla zdrowia? Sprawdziliśmy Janet Jackson przytyła w ciąży 30 kg. W ciągu 9 miesięcy zgubiła je, dzięki tym 4 trikom Ma 71 lat i schudła 20 kilogramów. Jak tego dokonała? Supermodelki nago. Fala emocji w 7. Odcinku #Supermodelka Plus Size Sylwia Szostak – praca i kariera, anoreksja, ćwiczenia i dieta