Odchudzająca dieta cud

Dieta cud nie istnieje, ponieważ ludzie różnią się od siebie pod względem szybkości przemiany materii, gospodarki hormonalnej i ogólnej kondycji organizmu. Skład jadłospisu diety odchudzającej ma zatem drugorzędne znaczenie. Zdrowa dieta obejmuje spożywanie mniej kalorycznych posiłków i wykonywanie ćwiczeń na odchudzanie. Głodówki bez aktywności fizycznej najczęściej prowadzą do efektu jo-jo.

123RF

Sposób na odchudzanie

Wiele osób nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak schudnąć? Problemy z nadwagą są przyczyną frustracji i niskiej samooceny, a niejednokrotnie żartów osób z otoczenia. Wówczas próbujemy przestrzegać diety, ale nie wszystkie kuracje odchudzające przynoszą oczekiwane efekty.

Diety odchudzające


Można wyróżnić m.in. następujące diety na odchudzanie: dieta amerykańska, dieta jabłkowa, dieta owocowo-warzywna, dieta Kwaśniewskiego, dieta Dukana. Wskazane jadłospisy różnią się między sobą zasadami i rekomendowanymi produktami do spożycia. Niektóre z nich są na tyle urozmaicone, że ich stosowanie dostarcza organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Inne diety bazują tylko na jednym składniku, co może przyczynić się do wystąpienia niedoboru niektórych substancji odżywczych (na przykład witamin lub minerałów). W rezultacie dieta ma niekorzystny wpływ na wewnętrzną homeostazę organizmu.

Założenia poszczególnych diet na odchudzanie wzajemnie się wykluczają – to, na co zezwala jedna z nich, jest zakazane w innej. Na przykład osoby na diecie South Beach muszą ograniczyć spożycie tłuszczów (eliminuje się węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym), a te, które przestrzegają zasad diety Atkinsa (diety niskowęglowodanowej), muszą spożywać duże ilości tłuszczów i białka. Dlatego w celu uzyskania szczupłej sylwetki poszukujemy diety cud, która gwarantowałaby skuteczną utratę kilogramów.

Zdrowa dieta odchudzająca

Dieta cud nie istnieje. Jadłospis na odchudzanie, który przyniósł spadek wagi u koleżanki, w naszym przypadku może okazać się nieskuteczny. To, czy konkretna dieta odchudzająca będzie skuteczna, zależy od gospodarki hormonalnej, ogólnej kondycji organizmu, uprawianej aktywności fizycznej lub jej braku, a także szybkości procesu przemiany materii. Drugorzędne znaczenie ma skład diety.

Aby zrzucić zbędne kilogramy, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych. Warto zrezygnować ze słodyczy i fast foodów, a ostatni posiłek jeść przed godziną 18 albo najpóźniej na 3 godziny przed snem. Skuteczne odchudzanie to rezultat diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dietę na odchudzanie powinny stosować osoby z nadwagą i otyłe, przestrzegając granicy pomiędzy rozsądnym odżywianiem się a nadmiernym dbaniem o sylwetkę, które zakrawa o obsesję na punkcie wagi. Zdrowa dieta nie polega na piciu herbatek odchudzających i ograniczaniu porcji żywności lub głodówce. Lepsze rezultaty przyniesie zmniejszenie kaloryczności spożywanych pokarmów w połączeniu z aktywnością fizyczną. Jeżeli będziemy praktykować głodówki, ale nie będziemy wykonywać ćwiczeń, bardzo szybko zaobserwujemy efekt jo-jo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Bezpieczne odchudzanie Pas wyszczuplający – jak działa? Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Głodówka na odchudzanie Odchudzam się od Nowego Roku Głodówka a odchudzanie Fazy diety białkowej Diety odchudzające – co powinieneś o nich wiedzieć? Odchudzanie nastolatków Dieta paleo – na czym polega? Odchudzanie zimą Dieta odchudzająca – jaką wybrać? Dieta kopenhaska – na czym polega? Odchudzanie - od czego zacząć? Dieta kapuściana – na czym polega? Dieta dla osób zapracowanych Piramida żywieniowa a dieta Dieta 1000 kcal – na czym polega?

Popularne w tym tygodniu:

Woda ananasowa na odchudzanie i dla zdrowszej tarczycy!