Liposukcja a odchudzanie

Odchudzanie może przybierać postać jedynie diety, ćwiczeń, ale także zabiegów nieinwazyjnych lub typowo operacyjnych. Nierzadko osoby, które liczą na szybki efekt, są w stanie poddać się poważnej operacji odsysania tłuszczu, czyli liposukcji. Jednakże nie powinien być on traktowany jako zbawienny i szybki sposób na pozbycie się tłuszczu w wybranych częściach ciała. Jest to operacja z możliwością poważnych powikłań, czasami prowadząca do zgonu.

123RF

Środki ułatwiające odchudzanie

Co to jest liposukcja?


Odsysanie tłuszczu
to jeden z kilku inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, który ma na celu poprawienie komfortu życia osoby, dla której nadmiar tłuszczu, np. na brzuchu, udach, pośladkach, jest rażący i utrudniający cieszenie się swoim ciałem. Z pozoru mogłoby się wydawać, że zabieg liposukcji jest przeznaczony dla osób bardzo otyłych. Nic bardziej mylnego. Oczywiście tak powinien być odbierany. Jednak, by podejść do tego trudnego zabiegu, należy spełniać wiele ważnych wytycznych, których często osoby bardzo otyłe nie są w stanie spełnić, a dodatkowo zabieg ten grozi u nich poważniejszymi powikłaniami. Dlatego też idealną osobą, która może się poddać temu zabiegowi, jest ta aktywna fizycznie i przestrzegająca diety, o stałej ilości tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała.

Powikłania po liposukcji

Standardowe, operacyjne odsysanie tłuszczu to poważny zabieg, który wymaga szeregu przygotowań zarówno w sferze ostatecznej, czyli operacji, użytego sprzętu oraz kwalifikacji lekarza, jak również przygotowania pacjenta i dokładnej jego analizy zdrowotnej. Dlatego też osoby, które mają być poddane liposukcji, muszą poddać się wielu badaniom, które wykluczą choroby związane z krzepliwością krwi, układem krwionośnym, zatorami płucnymi, cukrzycą czy też układem immunologicznym.

Pacjent musi być w 100 procentach zdrowy, by poddać się odsysaniu tłuszczu przy użyciu specjalnej rurki – kaniuli. Osoba może po zabiegu odczuwać dyskomfort w postaci mdłości, bólów głowy, a także poważniejszych, tj. uszkodzeń nerwów, skóry czy też innych organów ciała. Dlatego też należy zawsze dobrze rozważyć wybór tego zabiegu jako formę odchudzania, gdyż i tak po nim niezbędne będzie wprowadzenie w stały rytm życia diety i ruchu.

Inne sposoby na odsysanie tłuszczu

Dzisiejsza medycyna estetyczna rozwinęła się do takiego stopnia, by dyskomfort związany z zabiegami był jak najmniejszy. Alternatywą dla liposukcji jest laserowe odsysanie tłuszczu oparte na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych przy użyciu promieni laserowych, a następnie wyciskaniu i odsysaniu nadmiaru tłuszczu. Jest to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny dla pacjenta i przy tym jednocześnie bezpieczniejszy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Ile kalorii dziennie potrzebujesz? Bezpieczne odchudzanie Pas wyszczuplający – jak działa? Schudnij bez wysiłku Jak poradzić sobie z podjadaniem? Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Które sposoby na odchudzanie są skuteczne? Krokomierz – jak działa? Jakie diety odchudzające są skuteczne? Masaże wyszczuplające a odchudzanie Jak zrzucić zbędne kilogramy po porodzie? Męskie odchudzanie Jak zacząć odchudzanie? Jak skutecznie zmotywować się do odchudzania? Na czym polega dieta cud? Jak się odchudzać w podeszłym wieku? Na czym polega dieta Kwaśniewskiego? Jak schudnąć bez wyrzeczeń? Od czego zacząć odchudzanie?

Popularne w tym tygodniu:

Dieta cud - zupa w diecie cud, jak szybko schudnąć, jak działa Mikstura oczyszczająca jelita Schudła 70 kilogramów w ciągu 3 lat. Metamorfoza Agnieszki Pniak Czy owsianka może pomóc schudnąć? Sprawdź dietę owsiankową Znana blogerka z dysmorfofobią publikuje zaskakującą metamorfozę. "Nie wierzcie w idealne zdjęcia na Instagramie" Jak schudnąć w miesiąc? Poznaj dietę Whole30 Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo Dietetyczna kolacja - najczęstsze błędy, przepisy Dlaczego warto jeść zimne ziemniaki? Idealne na dolegliwości pokarmowe i problemy z poziomem cukru we krwi Wrzuciła na Facebooka post ze swoim zdjęciem i obaliła mit Jak poradzić sobie z tłuszczem na brzuchu? Dieta 8-godzinna - czym jest, skutki, zalety, przeciwwskazania