Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Każdy marzy o tym, aby mieć zgrabną i szczupłą sylwetkę. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że popularne diety cud zazwyczaj kończą się efektem jo-jo. Dodatkowo mogą wpływać negatywnie na zdrowie. Dieta, która dostarcza organizmowi mniej niż 1000 kalorii dziennie, to dieta, która wyniszcza. Zdrowa dieta musi być racjonalna i zgodna z powszechnie przyjętymi zasadami odżywiania. Stosując odpowiednią dietę oraz ćwiczenia odchudzające w domu, można skutecznie schudnąć. Warto poznać metody, które przyspieszą przemianę materii i wspomogą walkę ze zbędnymi kilogramami.

123RF.COM

Skuteczna metoda na odchudzanie

Na nadwagę i zaawansowaną otyłość cierpi coraz więcej osób. Wystarczy tylko wyjść z domu, aby na ulicy spotkać kogoś, kto jest otyły. Lekarze przychylają się do stwierdzenia, że otyłość jest chorobą przewlekłą. Jej charakterystyczną cechą, oprócz nadmiaru kilogramów, jest podwyższony poziom cholesterolu w organizmie. Osoby otyłe zagrożone są pojawieniem się miażdżycy naczyń krwionośnych. Bardzo często zmagają się też z nadciśnieniem tętniczym. Skuteczne pozbycie się nadmiarowych kilogramów nie tylko wpływa korzystnie na samopoczucie, ale także może chronić przed wystąpieniem groźnych chorób. Bardzo często same ćwiczenia odchudzające w domu nie są wystarczające, aby walczyć z otyłością. Odchudzanie powinno być przemyślane i prowadzone pod okiem specjalistów. Dobrze zaplanowane odchudzanie obejmuje:

• przygotowanie zrównoważonej diety,
• plan regularnych ćwiczeń fizycznych,
• jeśli to niezbędne, odpowiednie środki farmakologiczne.

Często spotykana otyłość brzuszna jest bardzo niebezpieczna. Większość osób, które zmagają się z tym rodzajem otyłości nie ma świadomości, jakie zagrożenia ona za sobą niesie. Warto wiedzieć, że ten typ otyłości grozi pojawieniem się choroby wieńcowej. Dzieje się tak dlatego, że komórki tłuszczowe, które są w jamie brzusznej, negatywnie wpływają na przemianę materii. Im więcej jest tłuszczu ustrojowego, tym bardziej utrudnione jest wchłanianie insuliny. O otyłości brzusznej można mówić, kiedy:

• obwód w talii u mężczyzn to więcej niż 102 centymetry,
• obwód w talii u kobiet to więcej niż 88 centymetrów.

Jak najlepiej zdrowo schudnąć?

Prawidłowa kuracja odchudzająca, która pomoże nam zdrowo schudnąć, powinna rozpocząć się wizytą u lekarza. Może to być dietetyk, internista lub lekarz rodzinny. Zadaniem lekarza jest ocena ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Powinien on także określić przyczyny otyłości i ustalić szczegółowy plan odchudzania. To specjalista określa, jaka liczba kilogramów może być zrzucona bez szkody dla organizmu. Lekarz prawdopodobnie zaleci także odpowiednie zioła na odchudzanie, być może poleci zieloną herbatę. Zalecona przez niego dieta będzie bogata w błonnik.

Kolejnym krokiem będzie podjęcie systematycznego wysiłku fizycznego. W przypadku osób na diecie będą to prawdopodobnie ćwiczenia fizyczne. Specjalista powinien dobrać odpowiednie zestawy ćwiczeń i przekazać, jak prawidłowo je wykonywać. Powinien też określić ich optymalną częstotliwość. Zazwyczaj są to ćwiczenia odchudzające, które można wykonywać w domu. W niektórych przypadkach może być niezbędna opieka psychologa, który pomoże osobie otyłej. Ludzie otyli bardzo często cierpią na niską samoocenę i depresję. Dzieje się tak dlatego, że społeczeństwo traktuje je w negatywny sposób. Dlatego w miarę potrzeb warto skorzystać z pomocy psychologa.

W niektórych przypadkach leczenie otyłości musi być wspomagane odpowiednimi lekarstwami. Zazwyczaj stosuje się spalacze tłuszczu, których zadaniem jest poprawa przemiany materii w organizmie chorego. Lekarstwa dobierane są indywidualnie, gdyż zależą od tego, z jakimi problemami żywieniowymi zmaga się pacjent. Niektóre z nich hamują wchłanianie tłuszczu, inne zmniejszają apetyt. Leczenie farmakologiczne otyłości stosowane jest tylko wtedy, kiedy inne metody odchudzania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Leczenia przy pomocy środków farmakologicznych najczęściej wymagają:

• kobiety, u których przebiega menopauza,
• osoby, które zmagają się z rzuceniem palenia,
• osoby, które cierpią na efekt jo-jo,
• osoby odchudzające się przy użyciu diet niskokalorycznych. Lekarstwa chronią przed pojawieniem się efektu jo-jo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Jak skutecznie schudnąć? Jak schudnąć z brzucha? Jak mądrze zrzucić zbędne kilogramy? Dobre nawyki żywieniowe Dekalog osoby odchudzającej się Czym skutkuje nocne podjadanie? Czym jest żywność light? Co warto wiedzieć o przemianie materii?

Popularne w tym tygodniu:

Schudła 70 kilogramów w ciągu 3 lat. Metamorfoza Agnieszki Pniak Czy owsianka może pomóc schudnąć? Sprawdź dietę owsiankową Mikstura oczyszczająca jelita Znana blogerka z dysmorfofobią publikuje zaskakującą metamorfozę. "Nie wierzcie w idealne zdjęcia na Instagramie" Jak schudnąć w miesiąc? Poznaj dietę Whole30 Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo Dlaczego warto jeść zimne ziemniaki? Idealne na dolegliwości pokarmowe i problemy z poziomem cukru we krwi Wrzuciła na Facebooka post ze swoim zdjęciem i obaliła mit Jak poradzić sobie z tłuszczem na brzuchu? Dietetyczna kolacja - najczęstsze błędy, przepisy Choroby, które mogą utrudniać odchudzanie. Znasz je? Jak spalić tłuszcz z brzucha – odżywianie, ćwiczenia, wskazówki