Środki wspomagające odchudzanie
AGNIESZKA GOTÓWKA • dawno temuOdchudzanie to długotrwały proces. Szczupłą sylwetkę można osiągnąć, stosując zbilansowaną dietę oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Można również wspomóc się naturalnymi środkami wspomagającymi odchudzanie oraz preparatami z apteki. Do wszystkich środków, które mają wspomóc odchudzanie, należy podchodzić z rozwagą. Mogą one bowiem wywołać skutki uboczne. Przed ich zastosowaniem należy poradzić się lekarza lub dietetyka.
Ocet jabłkowy
Ma wiele zdrowotnych właściwości: oczyszcza organizm z toksyn i usuwa z niego nadmiar wody, a ponadto wspomaga odchudzanie poprzez hamowanie apetytu i poprawę trawienia. Ocet zawiera pektyny pobudzające działanie soków żołądkowych i enzymów trawiennych. Należy jednak stosować go ostrożnie i w odpowiednich dawkach.
Fasolamina
To ekstrakt z białej fasoli, który blokuje enzym trzustkowy rozkładający skrobię na cukry proste. Usuwana jest ona z organizmu w takiej postaci, w jakiej do niego trafiła. Uważa się, że fasolamina jest prawdziwym sprzymierzeńcem odchudzania.
Hoodia Gordonii
Jest skuteczna zwłaszcza u tych osób, które lubią podjadać między posiłkami. Roślina ta pochodzi z Afryki, a obecna w niej cząstka P 57 (glikozyd) przesyła do mózgu informację o nasyceniu pomimo zjedzenia niewielkiej ilości posiłku. Uczucie głodu jest więc tłumione, a proces odchudzania – bardziej skuteczny.
Błonnik pokarmowy
Za jedną z głównych przyczyn otyłości uznawana jest nieodpowiednia perystaltyka jelit, czego konsekwencją jest zaleganie w nich toksycznych złogów i resztek pokarmowych. Spożywanie odpowiedniej ilości błonnika (28–45 g na dobę) dobrze wpływa na pracę jelit i usprawnia przemianę materii.
W jakich produktach znajduje się najwięcej błonnika? Jego dobrym źródłem są kasze i ryże, pełnoziarniste makarony, owoce i warzywa, otręby, płatki zbożowe, suszone owoce i orzechy.
Spożywanie odpowiednich ilości błonnika zapobiega zaparciom, spowalnia wchłanianie węglowodanów. Zapewnia ponadto uczucie sytości, bo błonnik pęcznieje i wypełnia układ pokarmowy w taki sposób, by uczucie głodu nie było zbyt szybko odczuwane.
Przyspieszanie odchudzania odpowiednimi preparatami powinno być skonsultowane z lekarzem. Należy mieć również świadomość, że tego typu środki nie zastąpią zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze