Wybierz odpowiednie tabletki na odchudzanie

Każdemu marzy się odchudzanie na zawołanie. Na rynku dostępne są odpowiednie preparaty, które mogą znacznie ułatwiać ten proces. Tymi preparatami najczęściej są leki oraz suplementy diety. Ich głównym zadaniem jest wspomaganie lub przyspieszanie odchudzania. W ich składzie można znaleźć substancje, które są nazywane „spalaczami tłuszczów”. Niektóre z nich dają uczucie sytości, hamują apetyt i odpowiadają za szybkie wypełnienie żołądka. Warto wiedzieć, które tabletki na odchudzanie działają najlepiej. Dobrze też wiedzieć, jakie tabletki i preparaty na odchudzanie dostępne są na rynku.

123RF

Błonnik pokarmowy

Błonnik pokarmowy jest najczęściej stosowanym składnikiem leków na odchudzanie. Jego podstawową zaletą jest to, że szybko wypełnia żołądek i daje uczucie sytości. Jeśli będziemy stosowali go regularnie, pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Należy wiedzieć, że kapsułki na odchudzanie, które mają zapewniać uczucie sytości, zawierają najczęściej taki błonnik, który pęcznieje pod wpływem wody. Jego objętość może się zwiększyć nawet do osiemdziesięciu razy.

Dwufazowe tabletki na odchudzanie

Tabletkami na odchudzanie nazywamy najczęściej kapsułki, które zawierają substancje chemiczne mające na celu ograniczanie lub kontrolowanie wagi ciała. Odbywa się to najczęściej przez tłumienie apetytu. Jednak tabletki na odchudzanie nie tylko zmniejszają łaknienie. Odpowiadają też za hamowanie wchłaniania tłuszczów oraz węglowodanów i pomagają w procesie spalania tkanki tłuszczowej.

Dwufazowe tabletki na odchudzanie hamują proces trawienia węglowodanów oraz skrobi. Wstrzymują także proces magazynowania tkanki tłuszczowej. Zielona herbata oraz ocet winny, które są składnikiem niektórych tabletek na odchudzanie, odpowiadają za regulację procesów trawiennych, przyspieszenie metabolizmu oraz zmniejszają wchłanianie cukrów.

W dwufazowych suplementach diety można znaleźć także wyciąg z gorzkiej pomarańczy. Odpowiada ona za przyspieszenie przemiany materii. Tabletki na odchudzanie zawierają także chrom, który odpowiada za aktywację enzymów biorących udział w redukcji tłuszczu.

Środki ułatwiające odchudzanie

Tabletki z wyciągiem z zielonej kawy

Antyoksydacyjne polifenole przyspieszają przemianę materii. Można je znaleźć w ekstrakcie z ziaren zielonej kawy. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje zwiększenie intensywności spalania tkanki tłuszczowej. Dodatek związków chromu sprawia, że organizm szybciej zaczyna spalać cukry proste. Zielona kawa ogranicza też uczucie łaknienia.

Działanie zielonej kawy
nie ogranicza się tylko do odchudzania. Spowalnia ona też proces starzenia skóry. Dzieje się tak za sprawą przeciwutleniaczy, które doskonale sprawdzają się podczas walki z wolnymi rodnikami. W zielonej kawie występuje jeden z najważniejszych antyutleniaczy, czyli galusan epigalokatechiny (EGCG). Jego potoczna nazwa to „spalacz tłuszczów” i znaleźć go można w coraz większej ilości suplementów na odchudzanie.

Takie odchudzanie na zawołanie nie jest niestety dostępne dla każdego. Duża zawartość kofeiny w tego typu tabletkach powoduje, że osoby z nadciśnieniem tętniczym lub nieżytem żołądka nie powinny ich stosować. Nadmierna ilość kofeiny może prowadzić nawet do rozdrażnienia, a także może przyczynić się do problemów z zasypianiem. Nawet osoby zdrowe powinny więc zwracać na to uwagę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Owoce, które pomogą ci schudnąć Zaburzenia flory bakteryjnej a odchudzanie Odchudzanie a depresja Najlepsze suplementy odchudzające Zasady zdrowego odchudzania, których musisz przestrzegać Mniej jedz, więcej się ruszaj – główna zasada odchudzania Zdrowe przekąski – które wybrać? Kto pomoże ci w odchudzaniu? Zielona dieta a odchudzanie Jednodniowa głodówka – co nam daje? Jak oszukać głód? Dieta tasiemcowa – obalamy mity Zdrowe odchudzanie – zasady Wskaźnik BMI – jak go obliczyć? Rozpocznij zdrowo odchudzanie Przyczyny przybierania na wadze Płaski brzuch – ćwiczenia i dieta Odchudzanie drogą do zdrowia Metody bezpiecznego odchudzania Jakie mogą być skutki głodówki?