5 weekendowych nawyków, które sprawiają, że przybierasz na wadze

Badanie opublikowane w 2014 roku w tytule „Obesity Facts” dowiodło, że nasza waga waha się w zależności od dnia tygodnia: najmniej ważymy piątkowy poranek, a najwięcej w niedzielę i poniedziałek. Co powoduje przyrost wagi w trakcie weekendu? Eksperci zdradzają 5 złych nawyków, które są odpowiedzialne za dodatkowe kilogramy.
Ten artykuł ma 5 stron:

Za dużo węglowodanów
Jeśli rozpoczynamy weekend od kanapek z białego pieczywa, a kończymy go naleśnikami z syropem klonowym, prawdopodobnie to spożyte węglowodany odpowiadają za przyrost masy ciała. Dlaczego? Kiedy je przyjmujemy w nadmiarze z nieprawidłowych źródeł, na przykład w postaci żywności wysoko przetworzonej (a dodatkowo nie ćwiczymy), glukoza jest magazynowana w postaci materiału zapasowego, czyli glikogenu (zarezerwowanego paliwa).

Zobacz też: Jakie węglowodany jeść na diecie?
Wówczas mniej sprawnie przebiega proces spalania, a tłuszcz jest rzadziej wykorzystywany w procesach energetycznych. To dlatego zwiększenie przyjmowania węglowodanów podczas weekendu może być powodem wzrostu wagi w poniedziałek.
Co ważne, wielu dietetyków zaleca obniżenie podaży węglowodanów na rzecz białka i tłuszczów w celu szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:
Najnowsze

Pyszne źródła magnezu
MATERIAŁ PROMOCYJNY
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze