Zmiana nawyków żywieniowych a odchudzanie

Najskuteczniejsze odchudzanie nie przyniesie upragnionych efektów, jeżeli nie zmienimy nawyków żywieniowych. Czym bowiem jest odchudzanie? Ciągłymi wyrzeczeniami i frustracją, że chciałoby się sięgnąć po jakiś smakołyk, a nie można, natomiast po skończonej „kuracji” powrócenie do dawnych nawyków? Takie odchudzanie szybko przyniesie negatywne skutki w postaci efektu jo-jo. Czym jest zmiana nawyków żywieniowych? Jak odchudzać się skutecznie?

123RF

Szybka i skuteczna dieta cud

Odchudzanie na podstawie diety pełnej wyrzeczeń i głodzenia nigdy nie przyniesie długotrwałych efektów. Oczywiście, możemy schudnąć szybko, jedząc sałatę i popijając ją wodą. Możemy, ale prędzej lub później wrócimy do starych nawyków – jedzenia czegokolwiek o którejkolwiek godzinie i podjadając drobne przekąski między posiłkami. Jeżeli chcemy schudnąć, korzystając z najskuteczniejszej diety, musimy zmienić nawyki żywieniowe. Taka dieta rozpocznie się w chwili, gdy zrozumiemy, że już nigdy się nie skończy. Dobre nawyki żywieniowe to odpowiednia dieta już na resztę życia.

Skuteczne odchudzanie

Chcąc schudnąć i utrzymać odpowiednią wagę, należy:

  • zredukować kaloryczność posiłków,

  • wprowadzić ćwiczenia fizyczne,

  • jeść 5 posiłków w ciągu dnia,

  • jeść o regularnych porach.

Zmiana nawyków żywieniowych

Zmiana nawyków żywieniowych to przede wszystkim:

  • czytanie etykiet produktów,

  • jedzenie co 3 godziny, aby organizm nie był wygłodzony,

  • jedzenie wolno i dokładne przeżuwanie pokarmów.

Dzięki tym trzem zasadom nie będziemy odczuwali silnego głodu, który jest trudny do zaspokojenia. Wystarczy niewielka porcja, którą będziemy spożywać dłużej, a również nie będziemy odczuwali głodu po jej zjedzeniu. Ponadto dbanie o to, aby posiłki miały mniej kalorii doprowadzi do tego, że nasz organizm będzie czerpał energię z zapasów nagromadzonego tłuszczu.

Odchudzanie a motywacja

Motywacja i silna wolna to obok wiedzy o zdrowym odchudzaniu kolejny krok do tego, aby osiągnąć sukces. Chęć schudnięcia musi wygrać ze smacznie wyglądającym pączkiem, cukierkiem lub innym przysmakiem. Walka z nawykami, które do tej pory rządziły naszym jadłospisem, nie jest prosta. Musimy przezwyciężyć chęć nałożenia sobie drugiej porcji lub sięgnięcia po paczkę chrupek. To walka z samym sobą. Niekiedy zmuszanie się do większej ilości ruchu i sięgania po produkty, które choć zdrowsze, nie zawsze są smaczniejsze.

Zmiana nawyków żywieniowych sprawi jednak, że będziemy chudsi i zdrowsi. Zaprocentuje w przyszłości lepszą kondycją i świadomym wybieraniem produktów do stworzenia zbilansowanego i pełnowartościowego posiłku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Przekąski, które zmniejszają apetyt Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Sposoby na przyspieszenie odchudzania Zielona kawa na odchudzanie Środki wspomagające odchudzanie Zapomnij o efekcie jo-jo W czym tkwi tajemnica tabletek odchudzających? Wpływ wody na odchudzanie Wpływ kofeiny na odchudzanie Poznaj prawdę na temat diet i odchudzania Wybierz odpowiednie tabletki na odchudzanie Owoce, które pomogą ci schudnąć Zaburzenia flory bakteryjnej a odchudzanie Odchudzanie a depresja Najlepsze suplementy odchudzające Zasady zdrowego odchudzania, których musisz przestrzegać Mniej jedz, więcej się ruszaj – główna zasada odchudzania Zdrowe przekąski – które wybrać? Kto pomoże ci w odchudzaniu? Zielona dieta a odchudzanie Jednodniowa głodówka – co nam daje?

Popularne w tym tygodniu:

Schudła 70 kilogramów w ciągu 3 lat. Metamorfoza Agnieszki Pniak Czy owsianka może pomóc schudnąć? Sprawdź dietę owsiankową Mikstura oczyszczająca jelita Jak schudnąć w miesiąc? Poznaj dietę Whole30 Znana blogerka z dysmorfofobią publikuje zaskakującą metamorfozę. "Nie wierzcie w idealne zdjęcia na Instagramie" Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo Dlaczego warto jeść zimne ziemniaki? Idealne na dolegliwości pokarmowe i problemy z poziomem cukru we krwi Wrzuciła na Facebooka post ze swoim zdjęciem i obaliła mit Jak poradzić sobie z tłuszczem na brzuchu? Dietetyczna kolacja - najczęstsze błędy, przepisy Choroby, które mogą utrudniać odchudzanie. Znasz je? Jak spalić tłuszcz z brzucha – odżywianie, ćwiczenia, wskazówki