Jak oszukać głód?
IWONA SZADKOWSKA • dawno temu • 1 komentarzWciąż istnieje przekonanie, że szybko schudniemy, przechodząc na kilkudniową głodówkę. Innym razem łączymy słowo dieta z głodówką. Jednak jedno nie oznacza drugiego. Podczas odchudzania nie musimy przez cały czas odczuwać chorobliwego niedosytu. Jak zatem się odchudzać, aby nie odczuwać głodu?
Szybkie chudnięcie – czy to jest możliwe?
Wchodząc na wagę, szczególnie w okresie wiosennym, gdy lato zbliża się wielkimi krokami, zadajemy sobie pytanie: jak można szybko schudnąć? Co jednak oznacza „szybko”? Tydzień, miesiąc, dwa miesiące? I jaki efekt chcemy uzyskać? Niestety, szybkie chudnięcie nierzadko łączy się z szybkim powrotem do wagi sprzed odchudzania. Niekiedy nawet może nam przybyć kilka kilogramów więcej. Chcąc się odchudzać, powinniśmy robić to z głową. A co najważniejsze, powinniśmy się tak odchudzać, aby oszukać głód i w ogóle go nie odczuwać. Dlaczego? Nie będziemy wówczas narażeni na pokusy smakołyków i przekąsek.
Czy głodówka to sposób na odchudzanie?
Głodówka może być sposobem na oczyszczenie organizmu. Nie jest jednak sposobem na odchudzanie. Czując głód, jesteśmy rozdrażnieni, zdenerwowani, źli, a czasami również przygnębieni. Złe samopoczucie nie sprzyja odchudzaniu. Co więcej, czując bezradność i popadając w depresję, możemy szybko zakończyć kurację odchudzającą. Nie widząc żadnych efektów w postaci ubywających kilogramów, również możemy zaprzestać diety i wrócić do starych nawyków żywieniowych. Jak się odchudzać efektywnie? Jak oszukać głód?
Chcąc oszukać głód i sprawić, aby odchudzanie było efektywne, należy:
- jeść posiłki na mniejszych talerzach – wizualnie porcje będą wydawały się większe,
- czując głód – pić wodę,
- jeść surowe warzywa,
- jeść powoli, dobrze przeżuwając każdy kęs – szybciej poczujesz pełny żołądek,
- zwiększyć aktywność fizyczną – zmęczony organizm zapomina o głodzie.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze