Skuteczna broń w walce z pomarańczową skórką. Dodaj listki pokrzywy i pij codziennie
IWONA SZADKOWSKA • dawno temu • 3 komentarzeCellulit wodny to jedna z chorób cywilizacyjnych. Przyczyną cellulitu wodnego, czyli nadmiernego gromadzenia się wody w tkankach skóry, jest zaburzenie krążenia limfy i krwi w organizmie. Jakie są najczęstsze objawy cellulitu wodnego? Jak można wyleczyć cellulit wodny?
1. Cellulit wodny – objawy
Najczęstszym objawem cellulitu wodnego jest opuchnięta i pofałdowana skóra. Objaw ten występuje na udach, na brzuchu, na łydkach oraz kostkach nóg. Cellulit wodny często dotyczy kobiet w okresie dojrzewania. Cellulit wodny jest efektem gromadzenia się wody w komórkach. Gromadząca się woda w tkance podskórnej sprawia, że skóra jest pofałdowana i pełna grudek. Cellulit wodny, tak samo jak cellulit tłuszczowy objawia się także skórką pomarańczową.
Cellulit wodny może być źródłem kompleksów, gdyż nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Widoczny jest szczególnie w okresie letnim, gdy nosimy krótsze spódnice i spodenki, a także strój kąpielowy. Co więcej, cellulit wodny może pojawić się u kobiet zarówno otyłych, jak i szczupłych.
2. Cellulit wodny – przyczyny
Przyczyny cellulitu wodnego to często siedzący tryb życia, noszenie butów na wysokim obcasie, niewielka ilość ruchu w ciągu dnia, nieregularne i nieodpowiednie odżywianie, zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, jak również dieta bogata w ostre przyprawy i sól. Cellulit wodny może również powstać, gdy nosimy zbyt obcisłe ubrania. Przyczyną cellulitu wodnego mogą być także problemy z nerkami.
3. Cellulit wodny – leczenie
Leczenie cellulitu wodnego opiera się na stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Ważny jest także sposób nakładania balsamów i kremów. Należy bowiem wcierać je w skórę po kąpieli. Jest to dlatego ważne, gdyż pod wpływem ciepłej wody, pory się rozszerzają. Stosując odpowiednie mleczko lub balsam mamy pewność, że składniki odżywcze wchłaniają się szybciej i docierają do zmienionych komórek.
Podczas leczenia cellulitu wodnego należy także pamiętać o odpowiednim ubraniu. Strój, który zakładamy, nie powinien być zbyt ciasny. Układ krążenia nie działa prawidłowo, gdy zakładamy obcisłe spodnie, skarpetki lub podkolanówki, a także za małe szpilki. Warto także pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu każdego dnia.
4. Cellulit wodny – dieta
Podstawą w leczeniu cellulitu wodnego, a także utrzymania dobrej kondycji i dostarczenia organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych, jest odpowiednia dieta. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ilość soli, która w za dużych ilościach zatrzymuje wodę w organizmie i prowadzi do opuchlizny całego ciała. Dieta powinna być bogata w warzywa, owoce, tłuste ryby i orzechy.
Bardzo dobrym lekarstwem na cellulit wodny jest woda. Zwykła woda niegazowana może zdziałać prawdziwe cuda, ale należy pić około 2l płynu dziennie. Woda oczyszcza organizm, a dodana do niej pokrzywa, dodatkowo zapobiega zatrzymywaniu się płynów w organizmie.
Ten artykuł ma 3 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze