Przyjemne odchudzanie

Wiele osób nie wie, jak zacząć odchudzanie. Podchodzi do tego jak do kary. To błąd, gdyż takie negatywne nastawienie skutkuje tym, że dieta kończy się już po kilku dniach. W cudowny sposób pojawiają się batoniki, czekolady, napoje gazowane, których zadaniem jest przyniesienie nam ukojenia. Wiadomo, że taka dieta nie jest skuteczna. Nie wszyscy wiedzą, że aby dieta przyniosła skutek, musi sprawiać przyjemność. Tylko w takim przypadku ryzyko jej przerwania jest naprawdę małe.

Shutterstock

Odchudzanie wymaga zmian

Jak zacząć odchudzanie? Zastanów się najpierw, co sprawia, że chcesz schudnąć, pomyśl, co jest twoim celem. Wyobraź sobie chwilę, w której osiągniesz sukces i zgubisz zbędne kilogramy. Podejdź do odchudzania jak do wyzwania, to się sprawdza. Pomocne może być poznawanie historii ludzi, którym udało się zrzucić nadmiarowe kilogramy.

Diety odchudzające


Nie obejdzie się bez zmian – zwłaszcza, kiedy jedzenie zawsze było dla ciebie czymś niezwykle ważnym. Jeśli było traktowane jak złoty środek na wszystkie kłopoty, jeśli dawało relaks po ciężkim dniu w szkole lub pracy, trzeba będzie to zmienić. Najlepiej znaleźć nowe zainteresowania, coś, co będzie sprawiało nam przyjemność zamiast jedzenia. Musimy zmienić swój sposób myślenia i jedzenie traktować jak coś koniecznego, a nie jak nagrodę. Do czasu, kiedy wszystkie pozytywne aspekty życia będą związane z jedzeniem, dieta niestety nie będzie skuteczna. Nawet jeśli zostanie rozpoczęta, po kilku dniach będzie już tylko wspomnieniem.

Dieta musi być smaczna

Warto wiedzieć, że dieta nie wyklucza czerpania przyjemności z jedzenia. Nie może być ono co prawda nagrodą, ale to nie oznacza, że nie może być smaczne. Dieta może i powinna być smaczna. Jeśli nie lubisz chrupkiego pieczywa, to go nie jedz. Zastąp go kromką pieczywa razowego. Znajdź zdrowe produkty, które ci smakują, i na nich się koncentruj. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie nowych przepisów na dietetyczne potrawy. To pozwoli na urozmaicenie posiłków i być może sprawi, że staniesz się lepszym kucharzem.

Aktywność fizyczna podczas diety jest ważna. Ale jeśli nie chcesz chodzić na siłownię, znajdź inny sposób, aby być aktywnym. Chodź na basen, graj w piłkę, wsiądź na rower, biegaj z psem. Każda aktywność fizyczna jest dobra i każdy, przy odrobinie chęci, znajdzie coś dla siebie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Bezpieczne odchudzanie Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Czy alergia może mieć wpływ na odchudzanie? Co pomoże ci w odchudzaniu? Rola psychiki w procesie odchudzania Rola regularnych posiłków w odchudzaniu Cała prawda o słodzikach Rola silnej woli w odchudzaniu Cała prawda o diecie Dukana Sauna sposobem na odchudzanie Skuteczna i szybka dieta Bieganie a odchudzanie Skuteczne diety gwiazd Skuteczne tabletki na odchudzanie Alkohol na diecie – można czy nie? Sposoby na poprawę metabolizmu Zmiana nawyków żywieniowych a odchudzanie Sposoby na przyspieszenie odchudzania

Popularne w tym tygodniu:

Bananowa owsianka | Szybki sposób!