Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Dieta redukcyjna jadłospis - czym jest, zasady diety, przykładowy jadłospis Dieta Dąbrowskiej - charakterystyka, zasady, wskazania, przeciwwskazania Przyczyny tłuszczu na plecach. To, gdzie odkłada się tłuszcz, może świadczyć o poważnych chorobach Suplementom STOP? Jak pozbyć się cellulitu? 4 produkty, dzięki którym pozbędziesz się tłuszczu z brzucha Trendy żywieniowe 2017 ze względu na znak zodiaku Warzywno-owocowa dieta dr Dąbrowskiej Brak efektów odchudzania? Planowanie posiłków bez codziennego liczenia kalorii 4 pary produktów, które pomagają schudnąć Sok z ziemniaka - lekarstwo na wiele dolegliwości Najlepsze i najgorsze diety 2017 roku