Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Nowe badania: od czego zależy skuteczność diety? Amarantuski - Pyszne i Zdrowe Ciasteczka Odchudzanie - od czego zacząć? Jednodniowa głodówka – co nam daje? Olej lniany - właściwości, zastosowanie Efekty diety TLC Pijesz sok z cytryny? To musisz wiedzieć, jeśli chcesz zrzucić wagę Przekąska z awokado i pestek słonecznika na utratę wagi Prosty Fitness [Lekcja 20] Sałatki warzywne Liposukcja a odchudzanie Zalety spożywania papryczek jalapeno Zielona kawa na odchudzanie

Popularne w tym tygodniu:

Ocet jabłkowy i jego właściwości Tyję, choć mało jem - jak to możliwe?