Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Śniadanie na smukłą talię - spalaj tłuszcz naturalnie ! Zrzucił 70 kg w rok. Wszystko dzięki zmianie stylu życia Dlaczego warto ominąć śniadanie? Prosty Fitness [Lekcja 35] Bez pieczywa i bez płatków da się żyć Produkty, które odchudzają - dodawaj do sałatek Produkty z ujemnym bilansem energetycznym Kalorie kontra makroskładniki. Co jest ważniejsze rozkład makroskładników czy kaloryczność diety ? Zielona herbata. 7 zalet i 7 wad picia tego napoju Soki na odchudzanie - sok oczyszczający wątrobę, którym należy rozpocząć odchudzanie Szczupła na zewnątrz, gruba w środku. Jesteś pewna, że syndrom TOFI cię nie dotyczy? Przepis na odchudzającą kawę Owsianka z nasionami chia - śniadanie na płaski brzuch