Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Szczuplejsi są bardziej szanowani? Otyli nie są akceptowani Głód o tej porze nam nie służy Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Schudła 10 kilogramów w 5 miesięcy. Metamorfoza Elizy Wydrych-Strzeleckiej, autorki bloga Fashionelka 5 Grzechów Głównych Podczas Odchudzania Morwa biała: sprzymierzeniec odchudzania Trzy kroki do sylwetki bez cellulitu. Wywiad z Joanną i Dariuszem Brzezińskimi Prosty Fitness [Lekcja 17] Surowe czy gotowane? Restrykcyjna dieta - dlaczego jest z góry skazana na porażkę? Sposób na ładny biust: damskie pompki Dieta na cellulit - co jeść, a czego unikać? Spalacz tłuszczu? Sprawdź opinie o Trizer!

Popularne w tym tygodniu:

Twaróg półtłusty bez laktozy Czarnocin – z krainy mlekiem płynącej