Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Lek na otyłość na receptę Grzyby zamiast mięsa. Pieczarki jako składnik diety odchudzającej Śniadanie na diecie odchudzającej Znana blogerka z dysmorfofobią publikuje zaskakującą metamorfozę. "Nie wierzcie w idealne zdjęcia na Instagramie" Głodówka na odchudzanie Ryż - praktyczna roślina, która pomaga schudnąć Jak pozbyć się cellulitu? Jak nie stracić formy podczas świąt? Zalety korzystania z sauny Czy catering dietetyczny jest dla Ciebie? Odchudzanie - od czego zacząć? Dlaczego nie możesz schudnąć?

Popularne w tym tygodniu:

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu? Jak schudnąć po świętach? Lista 10 biohacków