Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

7 Największych błędów odchudzania, które popełniają klienci przychodząc do trenera Odstawiła alkohol i węglowodany. Waży 63 kg mniej, wygląda 20 lat młodziej Dlaczego diety nie działają? Co się dzieje z organizmem bez jedzenia? Skutki niejedzenia Jak odchudzić sałatkę? Pas wyszczuplający - czy warto go kupić? Metamorfoza blogerki Pauliny Kuczyńskiej Czerwona herbata - właściwości, odchudzanie, dieta Zdrowotne zalety korzystania z sauny Dieta Dąbrowskiej - charakterystyka, zasady, wskazania, przeciwwskazania 5 sygnałów, które świadczą o tym, że przesadziłaś z odchudzaniem Zdrowe nawyki żywieniowe. 9 nawyków, które powinieneś wdrożyć w życie

Popularne w tym tygodniu:

Niebieska herbata - składniki odżywcze i właściwości Wysoki poziom kreatyniny - co powinniśmy wykluczyć z diety?