Diety odchudzające, które rujnują zdrowie

Niezliczona ilość diet odchudzających sprawia, że czasem trudno zdecydować się na taką, która będzie najlepsza dla naszego organizmu. Nie warto jednak eksperymentować ze swoim ciałem i przed rozpoczęciem odchudzania powinniśmy poczytać więcej o metodzie, którą zamierzamy wcielić w życie. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że niektóre diety oprócz kilogramów mogą nam zabrać także zdrowie. Których diet powinniśmy się wystrzegać?

Ten artykuł ma 5 stron:

Dieta białkowa (Dukana)

Jeszcze niedawno ten sposób odchudzania cieszył się dużą popularnością i rzeczywiście przynosił pożądane efekty w postaci utraty kilogramów. Niestety, białkowa dieta Dukana opiera się na nadmiarze białka w jadłospisie, co prowadzi do osteoporozy, zakwaszenia organizmu, zaparć, choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy oraz uszkodzenia nerek, w tym kamicy nerkowej. To zbyt wysoka cena za zrzucenie zbędnych kilogramów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Dieta śródziemnomorska - zasady diety, efekty, przykładowy jadłospis i przepisy Dieta o niskim indeksie glikemicznym - co jeść? Produkty, tabela i przykładowy jadłospis Czy catering dietetyczny jest dla Ciebie? Metamorfoza Karoliny Dudek - od anoreksji do trenera personalnego Jak o figurę dba Miss Polski? 5 pomysłów na potreningowy posiłek dla wegetarian Dieta redukcyjna Akopa Szostaka - opinie i wszystko, co musisz o niej wiedzieć 4 odchudzające triki, bardziej pomocne niż "jedz mniej i ćwicz więcej” Cukierki na diecie - FIT Michałki Dynia na odchudzanie - wartości odżywcze, zupa, pestki dyni Te produkty ruszą twój metabolizm Efekty diety strukturalnej

Popularne w tym tygodniu:

Niezdrowe jedzenie – jakie produkty powinno się wyeliminować z diety?