Kto pomoże ci w odchudzaniu?

Odchudzanie to ciężki proces, do którego potrzeba wiele wytrwałości, motywacji i silnej woli. Dieta cud nie istnieje. Chudnąc szybko, możemy jednocześnie szybko wrócić do wagi sprzed odchudzania. Dlatego chcąc się odchudzać, powinniśmy robić to świadomie. Kto może nam pomóc w odchudzaniu?

123RF

Zdarza się, że chcemy szybko schudnąć kilka kilogramów. Najczęściej dotyczy to kobiet przed okresem wakacyjnym. Chcą wyglądać zgrabnie i ładnie na wyjeździe. Kiedy jednak mamy nadwagę, a odchudzanie jest nam potrzebne do zgubienia 10–15 kg i więcej, wówczas samodzielna kuracja może nie być tak skuteczna. Co więcej, żeby nie zaszkodzić własnemu zdrowiu i wytrwać w diecie, dobrze jest poradzić się specjalistów. Pytanie tylko, kto pomoże nam w odchudzaniu?

Środki ułatwiające odchudzanie

Fachowiec potrzebny od zaraz

Osoby cierpiące na nadwagę często próbują różnorodnych diet, aby schudnąć. Niekiedy pomocy szukamy na blogach i innych portalach. Efekt jest jednak taki, że albo szybko się poddajemy albo po krótkim czasie wracamy do wagi sprzed odchudzania. A niestety, odchudzanie to długotrwały proces. Jeżeli nie mamy wystarczająco silnej woli albo czujemy się bezradni po ostatniej diecie, która nie przyniosła spodziewanych efektów, warto sięgnąć po poradę fachowca.

Diety gwiazd


Fachowcami w tematyce odchudzania są:

  • Lekarze – mogą wyjaśnić nam problem otyłości i zalecić odpowiednie badania, które pomogą ocenić stan zdrowia i ewentualne zagrożenia związane z nadwagą. Lekarz może także wyznaczyć nam cel – odpowiednią wagę – do osiągnięcia którego powinniśmy dążyć.

  • Dietetycy – to specjaliści, którzy kontrolują i wspomagają cały proces odchudzania. Po dokładnym wywiadzie mogą wyjaśnić, dlaczego pomimo stosowania diet odchudzanie nie było skuteczne. Podpowiedzą również, jak się odchudzać, aby rzeczywiście zgubić zbędne kilogramy i do nich nie powrócić. Co więcej, dietetyk wskaże prawidłowe nawyki żywieniowe, których powinniśmy przestrzegać. Warto jednak pamiętać, że te nawyki powinniśmy stosować już przez cały czas. Powinny stać się częścią naszego życia, a nie tymczasową kuracją odchudzającą.

  • Psycholog – to fachowiec od sfery psychicznej. Podpowie, jakie mechanizmy sprawiają, że podjadamy między posiłkami lub przekraczamy dzienną dawkę kalorii. Co więcej, psycholog pomoże zrozumieć samego siebie, nauczy, jak kontrolować stres i jak oprzeć się pokusie jedzenia. Wsparcie psychologa jest niekiedy niezbędne przy niskiej samoocenie i przy depresji, które to skutecznie utrudniają zrzucenie zbędnych kilogramów.

  • Trenerzy – ostatnimi specjalistami, ale nie mniej ważnymi są trenerzy. To osoby, które dobiorą odpowiednią formę aktywności fizycznej. Dzięki temu będziemy spalać więcej kalorii, więcej tkanki tłuszczowej i nasza przemiana materii będzie na wyższym poziomie.

Diety odchudzające – co powinieneś o nich wiedzieć?

Odchudzanie i utrzymanie wagi

Podczas odchudzania możemy konsultować się ze specjalistami, którzy wesprą nasze wysiłki, aby osiągnąć odpowiednią wagę. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że dieta to nie wszystko. Obok niej ważne jest wsparcie psychiczne, motywacja i wysiłek fizyczny. Tylko dzięki takiemu działaniu osiągniemy sukces. Późniejsze utrzymanie wagi jest nie mniej ważne. Jeżeli nie będziemy przestrzegać zaleceń dietetyka i zaprzestaniemy ćwiczeń, możemy szybko wrócić do wagi sprzed odchudzania.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Zielona dieta a odchudzanie Jednodniowa głodówka – co nam daje? Jak oszukać głód? Dieta tasiemcowa – obalamy mity Zdrowe odchudzanie – zasady Wskaźnik BMI – jak go obliczyć? Rozpocznij zdrowo odchudzanie Przyczyny przybierania na wadze Płaski brzuch – ćwiczenia i dieta Odchudzanie drogą do zdrowia Metody bezpiecznego odchudzania Jakie mogą być skutki głodówki? Jak utrzymać wagę po diecie? Jak uzyskać płaski brzuch? Jak szybko i skutecznie schudnąć? Jak skutecznie schudnąć? Jak schudnąć z brzucha? Jak mądrze zrzucić zbędne kilogramy? Dobre nawyki żywieniowe Dekalog osoby odchudzającej się

Popularne w tym tygodniu:

Koktajl hamujący apetyt, który przygotujesz w 5 minut Koktajl palący kalorie z menu Ewy Chodakowskiej Pij miksturę przez 3 tygodnie. W ten sposób oczyścisz jelita i schudniesz 3 kg Przepisy na lunch poniżej 400 kcal, którego pozazdrości koleżanka z pracy 4 koktajle, które uwolnią organizm od toksyn Jesienno-zimowe kolacje polecane przez Ewę Chodakowską Produkty, po których błyskawicznie rośnie brzuch Wywary, które oczyszczają z toksyn i pomagają schudnąć Nie możesz schudnąć? To może być powód Dziewczyna przez trzy lata piła herbatki odchudzające. Po ich odstawieniu trafiła do szpitala Psychodietetyk Mikołaj Choroszyński: “99 proc. społeczeństwa może, a nawet powinno stosować zasady diety MIND” Post dobrą metodą na odchudzanie? Ekspert wyjaśnia