Odchudzanie drogą do zdrowia

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak się odchudzić, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że odchudzanie jest najskuteczniejsze wtedy, kiedy odbywa się pod kontrolą dietetyka lub lekarza. To właśnie wykwalifikowany dietetyk pomoże nam osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki jego radom nasza sylwetka będzie szczupła, wytrzymałość większa, kondycja fizyczna znacznie lepsza. Poprawi się też wygląd naszej skóry i włosów oraz samopoczucie, kiedy zobaczymy, że waga systematycznie spada.

123RF

Zdrowe odchudzanie

Jednym z najważniejszych efektów, do którego przyczynia się zrzucenie wagi, jest poprawienie się stanu naszego zdrowia. Nie każdy wie, że odchudzanie ma wpływ na długość życia. Wpływ pozytywny, gdyż wydłuża je oraz poprawia jego jakość. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak się odchudzić, powinien się raczej zastanawiać nad tym, jak się zdrowo odchudzić.

Przeprowadzono badanie naukowe, którego wynik jest zaskakujący. Okazało się, że zredukowanie masy ciała już o 10 proc. u osób z nadwagą sprawia, że aż 90 proc. takich osób cieszy się lepszym zdrowiem. To najlepszy dowód na to, że warto się odchudzać i jest to droga do zdrowia.

U osób, które się odchudzają, zauważono, że poprawa zdrowia miała miejsce w różnych obszarach. Odnotowano, że:

 • unormowało się ciśnienie krwi,

 • osoby, które nadmiernie się pociły, zaczęły pocić się mniej,

 • po utracie wagi ustąpiło chrapanie i przestał pojawiać się bezdech często występujący podczas snu,

 • unormował się poziom cholesterolu HDL, LDL oraz poziom trój glicerydów,

 • organizm zaczął na nowo tolerować glukozę,

 • poprawiło się funkcjonowanie układu trawiennego,

 • regulacja stężenia insuliny we krwi uległa poprawie,

 • organizm zaczął szybciej się regenerować,

 • ustąpiło chroniczne uczucie zmęczenia,

 • poprawiła się ruchliwość stawów,

 • zmniejszyły się objawy bólowe kręgosłupa,

 • ustąpiła zadyszka.

Dlatego, aby poczuć się znacznie lepiej, zadbać o swoje zdrowie i przy okazji zrzucić zbędne kilogramy, warto udać się do dietetyka. Pomocne może być też poddanie się badaniu składu ciała. Najwięcej dobrych efektów można jednak osiągnąć, poddając analizie nasze przyzwyczajenia żywieniowe. Po takiej analizie należy zmienić to, co powinno zostać zmienione i na co zwróci uwagę dietetyk. Efekty w postaci szczupłej sylwetki i zdrowego ciała pojawią się bardzo szybko.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Metody bezpiecznego odchudzania Jakie mogą być skutki głodówki? Jak utrzymać wagę po diecie? Jak uzyskać płaski brzuch? Jak szybko i skutecznie schudnąć? Jak skutecznie schudnąć? Jak schudnąć z brzucha? Jak mądrze zrzucić zbędne kilogramy? Dobre nawyki żywieniowe Dekalog osoby odchudzającej się Czym skutkuje nocne podjadanie? Czym jest żywność light? Co warto wiedzieć o przemianie materii?

Popularne w tym tygodniu:

Dieta cud - zupa w diecie cud, jak szybko schudnąć, jak działa Schudła 70 kilogramów w ciągu 3 lat. Metamorfoza Agnieszki Pniak Mikstura oczyszczająca jelita Czy owsianka może pomóc schudnąć? Sprawdź dietę owsiankową Znana blogerka z dysmorfofobią publikuje zaskakującą metamorfozę. "Nie wierzcie w idealne zdjęcia na Instagramie" Jak schudnąć w miesiąc? Poznaj dietę Whole30 Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo Dietetyczna kolacja - najczęstsze błędy, przepisy Dlaczego warto jeść zimne ziemniaki? Idealne na dolegliwości pokarmowe i problemy z poziomem cukru we krwi Wrzuciła na Facebooka post ze swoim zdjęciem i obaliła mit Jak poradzić sobie z tłuszczem na brzuchu? Dieta 8-godzinna - czym jest, skutki, zalety, przeciwwskazania