Jak zrzucić brzuch piwny? Jak pozbyć się brzucha piwnego?
SYLWIA STACHURA • dawno temu • 6 komentarzySzacuje się, że nawet 37 proc. mężczyzn w Polsce ma tzw. piwny brzuch. "Oponka" nie tylko wygląda mało atrakcyjnie, ale jest również groźna dla zdrowia. Skąd się bierze „mięsień piwny” i jak zrzucić brzuch piwny? Podpowiadamy, jak powinna wyglądać dieta na brzuch piwny i jakie ćwiczenia warto wykonywać.
Skąd się bierze brzuch piwny?
Wbrew pozorom to nie tylko upodobanie do piwa przyczynia się do otyłości brzusznej u mężczyzn. Składa się na to wiele czynników — stres, nadmiar obowiązków, niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej.
Alkohol również ma swoją niechlubną rolę. Imprezom i spotkaniom przy drinkach zwykle towarzyszą niezbyt zdrowe przekąski bogate w węglowodany i tłuszcz. Jeśli dodasz do tego kalorie znajdujące się w alkoholu, może się okazać, że w ciągu jednego wieczoru pochłonąłeś kilka tysięcy dodatkowych kalorii.
Należy pamiętać też o tym, że kiedy pijesz alkohol, organizm w pierwszej kolejności zajmuje się metabolizowaniem właśnie jego. W związku z tym nie trawi pożywienia, a kalorie w nim zawarte szybko trafiają w okolice brzucha.
Na efekty takiego stylu życia nie trzeba długo czekać. W okolicach pasa zaczyna odkładać się tkanka tłuszczowa. Niestety to najgorsze możliwe miejsce, ponieważ prowadzi do otłuszczenia narządów wewnętrznych, co wiąże się ze zwiększeniem ryzyka kamicy żółciowej, cukrzycy, nowotworów, chorób układu krążenia oraz schorzeń wątroby.
Mięsień piwny — jak się pozbyć?
Niestety, nie istnieje żadna magiczna mikstura, dzięki której szybko można zapomnieć o brzuszku. Najlepiej działa znana zasada — należy spalać więcej kalorii, niż przyjmujesz. Jak to zrobić? Ogranicz liczbę kalorii w codziennym menu i zwiększ swoją aktywność fizyczną. Brzmi prosto, ale jak to wygląda w praktyce?
Brzuch od piwa — jak zrzucić? Dieta na brzuch piwny
Najważniejszą zmianą jest rezygnacja z alkoholu. Jeśli całkowite pożegnanie z procentami nie wchodzi w grę, staraj się pić mniej i wybieraj mniej kaloryczne rodzaje, np. wino. Dobrym sposobem na ograniczenie alkoholu jest picie wody pomiędzy kolejnymi drinkami.
Ważne, aby zmniejszyć porcje jedzenia i odpowiednio komponować posiłki. Postaw na warzywa, owoce, rośliny strączkowe, produkty z pełnego ziarna, ryby, jajka, chudy drób, wołowinę i nabiał. Zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia, napojów energetycznych i gazowanych, słodyczy i słonych przekąsek.
Liczy się też regularność posiłków oraz wolne tempo jedzenia. Na cenzurowanym znajduje się zwłaszcza sól i cukier, za to w diecie nie powinno brakować błonnika.
Jak zgubić piwny brzuch? Jaki trening na "mięsień piwny"?
Tak naprawdę nie ma żadnego planu treningowego, który byłby skierowany wyłącznie na pozbycie się piwnego brzuszka. Ćwiczenia na brzuch pozwalają wzmocnić i rzeźbić mięśnie, ale nie są receptą na zgubienie tłuszczyku.
Co więc można zrobić? Musisz schudnąć — tylko w ten sposób zredukujesz ilość tkanki tłuszczowej. Na początek najlepsze są ćwiczenia kardio, takie jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy trenażerze eliptycznym. Pamiętaj, że trening powinien trwać 30–45 minut i odbywać się co najmniej trzy razy w tygodniu.
Warto uzupełnić trening o inne ćwiczenia, takie jak brzuszki czy plank. Przydadzą się też ćwiczenia siłowe, które wzmacniają ciało i pozwalają szybciej gubić tłuszcz. Nie zapominaj o rozciąganiu, które powinno być częścią każdego treningu.
Dzięki połączeniu zdrowej diety z regularną aktywnością możesz wygrać z piwnym brzuszkiem. Kiedy uda się zrzucić zbędne kilogramy, możesz skupić się na rzeźbie i dążyć do osiągnięcia kaloryfera na brzuchu. Powodzenia!
Ten artykuł ma 6 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze