Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch
MAGDALENA WAWSZCZAK • dawno temu • 3 komentarzePłaski brzuch i brak boczków to nie tylko kwestia estetyki, ale także lepsze samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie. Właściwie dobrany plan treningowy i dieta to klucz do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście, oprócz wymienionych elementów, bardzo ważna jest samokontrola i systematyczność. Poniżej przedstawimy Wam skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch. Mogą to być ćwiczenia na brzuch na siłowni, ale równie dobrze można trenować w warunkach domowych.
Ćwiczenia na brzuch — odchudzanie brzucha
Bez względu na formę ćwiczeń dużą rolę odgrywa systematyczność. Na początku trzeba wypracować w sobie nawyk regularnych ćwiczeń. Nie trzeba być na siłowni, żeby trenować. Wystarczy np. napinać mięśnie brzucha, kiedy siedzimy. W trakcie zwykłego spaceru także spalamy kalorie. Zalecane jest bieganie czy pływanie. Każdy plan treningowy powinien zakładać zestaw ćwiczeń dopasowany do możliwości fizycznych i umiejętności osoby ćwiczącej. Ćwiczenia można wybrać samemu, jednak czasem warto zasięgnąć opinii fachowca. Pomóc nam w tym może np. trener fitness.
Oczywiście każdy trening powinien być poparty prawidłowo zbilansowaną dietą. Nie musi być restrykcyjna, ale nie może zawierać produktów, w których składzie są węglowodany czy cukier. W jadłospisie muszą się znaleźć owoce i warzywa. Ważne jest także białko, dzięki któremu organizm jest nasycony, a przemiana materii znacznie szybsza. Dlatego osoba ćwicząca powinna jeść chude mięso, ryby, mięso kurczaka. Ważne jest także to, co pijemy. Nie wolno pić słodkich kolorowych napojów, ale niegazowaną wodę lub napar z ziół, które wpływają pozytywnie na przemianę materii, a także gaszą pragnienie. Przy zdrowym trybie życia ważna jest także eliminacja alkoholu, papierosów czy innych używek.
Rodzaje ćwiczeń
- Idealnie sprawdzą się tradycyjne brzuszki, dzięki którym pracują wszystkie mięśnie brzucha. Brzuszki nie tylko redukują tkankę tłuszczową, ale także wzmacniają mięśnie.
- Kolejne ćwiczenie wymaga położenia się na plecach. Należy podeprzeć głowę, unieść zgięte w kolanach nogi. W następnej kolejności unosimy wyprostowany tułów.
- Inne ćwiczenie wykonujemy na siedząco. Trzeba podeprzeć się z tyłu rękami i powoli unosić pięty. Nogi należy ugiąć w kolanach i unieść wyprostowane do góry.
- Kolejne ćwiczenie wykonujemy w pozycji leżącej. Unosimy nogi i lekko je rozchylamy, ręce wyprostowujemy i układamy pomiędzy nogami. Następnie unosimy barki przy jednoczesnym wyprostowaniu rąk.
- Należy stanąć w lekkim rozkroku, jedno z ramion ułożyć na brzuchu, natomiast drugie trzeba wyciągnąć do góry. Następnie wykonujemy skłon. Bardzo ważne jest, aby nie odrywać stóp od podłoża do momentu, aż poczuje się mocniejsze napięcie mięśni.
- Kolejnym ćwiczeniem są naprzemienne skłony – lewy lub prawy łokieć skręcamy odpowiednio do prawego lub lewego kolana.
- Innym ćwiczeniem jest ćwiczenie wykonywane na stojąco – trzeba zrobić głęboki skłon w bok, ale nie trzeba skręcać tułowia.
Bardzo ważne jest, aby każde ćwiczenie było wykonywane przed posiłkiem. Każdy powinien dopasować zestaw do swoich możliwości fizycznych. Osoby, które rozpoczynają przygodę z trenowaniem, nie powinny na początku wykonywać ćwiczeń, które zbyt obciążają stawy i mięśnie.
Ten artykuł ma 3 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze