Mikstura na nadmiar wody z organizmu. Jakie zioła na nadmiar wody?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuKażda z kobiet chce cieszyć się smukła sylwetką przez cały rok. Nasze prababki znały naturalne sposoby, by pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Kluczem do sukcesu były i są zioła. To one neutralizują szkodliwe działanie toksyn. A od nich się nie uwolnimy. Są wszędzie - w jedzeniu i naszym środowisku. W jaki sposób powstaje mikstura na nadmiar wody z organizmu? Sprawdź.
Za oczyszczenie naszego organizmu z zalegających toksyn odpowiedzialne są nerki i wątroba. Możemy wspomóc nasze narządy i usunąć toksyny za pomocą farmakologicznych specyfików, ale dlaczego nie zrobić tego używając równie dobrych, naturalnych metod?
Co pić i w jakich ilościach?
Sprawdzoną i naturalną metodą walki z toksynami są zioła. Wspomagają pracę nerek, dzięki czemu oczyszczają organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Zawierają flawonoidy, które zwalczają wolne rodniki. Pobudzające wydalanie moczu.
Zioła na pozbycie się wody z organizmu — jakie wybrać?
Do ziół oczyszczających należą m.in.: skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, mniszek lekarski, żurawina czy lubczyk. Dzięki stosowaniu naparów z powyższych ziół można pozbyć się obrzęków i uczucia ciężkości.
Ponadto zioła walczą z cellulitem. Można je stosować zarówno "od wewnątrz", np. w postaci naparów, jak i wmasowywać w problematyczne miejsca na skórze. Dzięki temu walka z cellulitem, zarówno tym tłuszczowym, jak i wodnym, jest o wiele skuteczniejsza. Z naszego materiału dowiesz się, jakie zioła są najlepsze w walce nadmiarem wody w organizmie i cellulitem.
Pokrzywa
Pokrzywa jest "kopalnią zdrowia". Cenne właściwości pokrzywy wykorzystywane są zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Lecznicze zioło jest także rośliną jadalną, o czym rzadko pamiętamy.
Posiada również właściwości moczopędne. Wspomaga wydalanie zbędnego mocznika oraz chloru z naszego organizmu.
Oczyszcza organizm z kwasu moczowego, wspomaga działanie układu odpornościowego, a także blokuje powstawanie stanu zapalnego w układzie moczowym i pokarmowym. Dodatkowo wpływa wzmacniająco na włosy i paznokcie.
Czarny bez
Wszystkie jego części, czyli owoce, kwiaty, liście oraz kora i korzenie mają działanie moczopędne. Owoce oraz sok w nich zawarty znalazły zastosowanie w medycynie. Wszystko dzięki właściwościom silnie odtruwającym i wspomagającym pozbycie się szkodliwych resztek przemiany materii.
Dodatkowo owoce są źródłem witaminy C wspomagającej układ immunologiczny organizmu. Można nimi leczyć chorobę gośćcową, dnę moczową, choroby zakaźne, rwę kulszową, nerwobóle, choroby przewodu pokarmowego.
Czarny bez jest bogaty we flawonoidy oraz garbniki wspomagające oczyszczanie. Ma też działanie przeciwbólowe.
Przygotowując napar pamiętajmy, aby usunąć szypułki z kwiatów i owoców — mogą wpływać drażniąco na nerki.
Lubczyk
Lubczyk najprawdopodobniej pochodzi z Persji. Nazywany jest ziołem miłości. Z tego powodu często stosowany był jako afrodyzjak.
Wiadomo jednak, że lubczyk ma działanie moczopędne, rozkurczowe i rozgrzewające. Działa na niestrawność, bóle brzucha, wzdęcia, brak apetytu przy niedoborze żółci, wzmacnia wątrobę, a także łagodzi bóle menstruacyjne i usprawnia krwioobieg.
Skrzyp polny
Dzięki właściwościom moczopędnym, sprzyja usuwaniu nadmiaru wody z organizmu, a to przyczynia się do zmniejszania obrzęków i opuchlizny. Nie wypłukuje przy tym cennych elektrolitów.
Wspomaga leczenie kamicy nerkowej i chorób układu moczowego, znakomicie wpływa na kondycję włosów, skóry i paznokci. Skrzyp polny poprawia mineralizację kości przyczyniając się do ich wzmocnienia. Z tego względu polecany jest osobom starszym i kobietom w ciąży.
Pietruszka
Cała roślina, zarówno korzeń, jak i owoce oraz nać mają działanie przede wszystkim moczopędne, bakteriobójcze i napotne. Substancje lecznicze pietruszki wskazane są dla osób cierpiących na schorzenia nerek, pęcherza moczowego, anemię, reumatyzm.
Wykazuje się też działaniem odkażającym, zmniejszającym napięcie jelit i ułatwiającym trawienie. Ponadto jest dobrym sposobem na niejadków. Poprawia apetyt, działa na niestrawność, bóle brzucha, wzdęcia.
Mało kto wie, że pietruszka znajduje zastosowanie również w kosmetyce. Korzeń pietruszki jest polecany osobom, które mają problemy z obrzękami i zatrzymaniem płynów w organizmie, a co za tym idzie — także z zaleganiem toksyn.
Mniszek lekarski
Zwany potocznie mleczem. Jego liście działają moczopędnie, a zarazem odtruwające, dzięki temu usprawnia pracę nerek, trzustki i żołądka.
W ziołolecznictwie wykorzystuje się głównie korzeń i liście mniszka, niekiedy zbiera się również kwiaty. Można śmiało powiedzieć, że roślina jest doskonała na każdą niemal dolegliwość. Wzmaga apetyt i dodatkowo ułatwia trawienie pokarmu.
Pomaga wypłukać z organizmu toksyczne substancje, które wywierają niekorzystny wpływ na strukturę komórkową skóry. Dzięki temu przyczynia się do odbudowy tkanek skóry i poprawy jej wyglądu.
Żurawina
Żurawina pochodzi z Ameryki Północnej. Mimo, że ma cierpko- gorzki smak, powinniśmy ją jak najczęściej zjadać.
Bogactwo minerałów, takich jak magnez, potas czy wapń, wspomaga prawidłową równowagę płynów w naszym organizmie. Szklanka soku żurawinowego dziennie skutecznie zapobiega zbieraniu się wody w organizmie.
Ponadto od wielu lat żurawina była używana do leczenia infekcji układu moczowego oraz dolnych dróg moczowych. Zapobiega gromadzeniu się zarazków oraz ich przyklejaniu się do nabłonka pęcherza moczowego, wskutek czego zapobiega rozwojowi zakażenia w kanałach moczowych.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze