Detoks od alkoholu. Jak działa?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuPopularne jest twierdzenie, że umiarkowane ilości alkoholu mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Pogląd ten niestety trzeba będzie zweryfikować. Jak się okazuje, alkohol rzeczywiście może pomóc nam uchronić się przed licznymi powikłaniami, między innymi chorobą wieńcową serca. Jednak, podczas gdy jedne badania to bezsprzecznie potwierdzają, inne poddają w wątpliwość. Rozbieżność ta wynika z pewnego kluczowego elementu, a mianowicie obecności pewnego genotypu. Posiada go jednak jedynie 15 proc. populacji. Dla pozostałych, a więc znacznej większości, alkohol nie ma już tak zbawiennego wpływu. Detoks od alkoholu może więc okazać się świetnym rozwiązaniem.
Ten artykuł ma 10 stron:
Wpływ alkoholu na mózg jest niepodważalny, o czym zaraz wspomnimy. Częste sięganie po trunki może mieć fatalne skutki. Sucha skóra po alkoholu, spadek cukru po alkoholu — objawy bywają różne. W takich sytuacjach warto zdecydować się na detoks od alkoholu.
Co by się stało, gdybyśmy na miesiąc zrezygnowali z picia alkoholu?
Istnieje wiele powodów, dla których warto zrezygnować z picia alkoholu. Uporczywe kace, wahania nastroju i "piwny brzuch" to tylko "jedna strona medalu". W grę mogą tu niestety wchodzić o wiele gorsze konsekwencje, takie jak problemy z trzustką i wątrobą, zapalenie przełyku, problemy z oddychaniem, napady padaczkowe, cukrzyca, niewydolność serca, krwawienia w obrębie układu pokarmowego, demencja, udar mózgu czy nowotwory przełyku, gardła, ust oraz wątroby. Ponadto, kobiety nadużywające alkoholu są bardziej narażone na wczesną menopauzę.
Czasem jednak mamy ochotę na mocniejsze trunki. Grunt jednak, żeby robić to z umiarem. Ale co by było, gdybyśmy na miesiąc w ogóle zrezygnowali z picia alkoholu?
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze