Kayla Itsines — biogram, dieta i trening Bikini Body Guide

Kayla Itsines dzięki treningowi o nazwie Bikini Body Guide zdobyła rzesze fanek na całym świecie. Wraz z partnerem Tobiasem Pearcem trenerka fitness propaguje zdrowy styl życia — aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie. Kiedy zaczęła się jej przygoda ze sportem?

K. Itsines

K. Itsines (Facebook K. Itsines)

Kayla Itsines — biogram

Kayla Itsines należy do grona najpopularniejszych trenerek fitness na świecie, o czym świadczy między innymi liczba osób, które obserwują jej profil na Instagramie — to grono niemal 6 milionów internautów. W mediach społecznościowych Itsines dzieli się z nimi wydarzeniami z życia codziennego, dokumentuje prowadzone otwarte treningi grupowe i demonstruje zdjęcia podopiecznych przed i po rozpoczęciu regularnych ćwiczeń.

Itsines ma 23 lata. Pochodzi z Australii. Z branżą fitness jest związana od 2008 roku. To certyfikowany trener — posiada dyplom Australian Institute of Fitness. Działalność Kayli na rzecz promowania aktywnego i zdrowego stylu życia została doceniona nie tylko przez „zwykłych” ludzi. Trenerka otrzymała nagrodę od firmy E&Y, która świadczy usługi audytorskie i doradcze.

Kayla Itsines — dieta

Środkiem do uzyskania zgrabnej sylwetki — zdaniem Itsines — jest odpowiednia, zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną. Trenerka radzi zatem, aby unikać głodówek, a jednocześnie produktów kalorycznych i zaleca jeść żywność nieprzetworzoną.

Propaguje jedzenie 5 posiłków w ciągu dnia, w tym 3 pełnowartościowych oraz 2 zdrowych przekąsek. Trenerka podkreśla, że trzeba pić duże ilości wody. Celem nawodnienia organizmu poleca wodę niegazowaną wzbogaconą o cytrynę i miętę.

Zobacz również: Jakie partie ciała wyrzeźbisz, ćwicząc na tych sprzętach?

Kayla Itsines — trening Bikini Body Guide

Najpopularniejszym treningiem Itsines jest Bikini Body Guide — odpowiedź na potrzeby i pragnienia kobiet o płaskim brzuchu (pozbyciu się oponki) na okres wakacyjnego wypoczynku na plaży.

Bikini Body Guide to 12-tygodniowy zestaw ćwiczeń z takimi akcesoriami jak kettlebell, hantle, piłka lekarska, piłka bosu czy skakanka. Niektóre z nich wykonuje się na ławeczce. Zaproponowany przez Itsines trening to trening obwodowy, w skład którego wchodzą takie ćwiczenia na poszczególne partie ciała jak m.in.:

  • pompki,
  • brzuszki,
  • wyskoki,
  • wspinaczka górska,
  • burpees,
  • plank,
  • przysiady sumo,
  • rowerek w pozycji leżącej na plecach.

Autorka zaleca trzy dni w tygodniu poświęcić na HIIT — trening o wysokiej intensywności, trwający 28 minut, pozostałe trzy na LISS, czyli ćwiczenia mniej intensywne, na przykład bieganie lub jazda na rowerze (na te aktywności przeznaczamy około 40 minut).

Dopuszczalne jest wykonanie dwóch treningów o różnym stopniu intensywności tego samego dnia pod warunkiem, że jeden przeprowadzimy rano, a drugi wieczorem. Ważnym elementem codziennych treningów z Itsines jest stretching. Ostatni dzień tygodnia przeznaczamy na odpoczynek.

Co tydzień zwiększamy intensywność treningów i liczbę serii. Itsines nie przewiduje długich przerw pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami. Zaleca robić je w jednym tempie, dopasowanym do kondycji fizycznej, aby nie ucierpiała technika ich wykonywania.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Gwiazdy:

Trenerzy aktorów, piosenkarek i modelek - Lee, Strom, Orbeck Oczyszczający koktajl Gwyneth Paltrow Trening Jennifer Lopez - 5 ćwiczeń autorstwa Tracy Anderson 8 rad trenerki fitness Tracy Anderson - guru gwiazd 5 rzeczy, których warto nauczyć się od Cameron Diaz Jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy? Mel B - od piosenkarki do trenerki fitness Nawilżanie skóry jesienią Popularne pary w świecie gwiazd fitnessu Nadzy crossfitowcy w kalendarzu kampanii BreastFit Biegiem przez Amerykę Carol Saraiva - sylwetka gwiazdy fitness z Brazylii Gigi Hadid ambasadorką kampanii marki Reebok #PerfectNever Sekrety sylwetki Pauliny Krupińskiej - geny, dieta i ruch Gwiazdy, które przebiegły maraton Emily Skye - metamorfoza, dieta i program treningowy Sekrety figury Rosie Huntington-Whiteley - trening i dieta Sekrety sylwetki Kingi Rusin - ćwiczenia i dieta 30-30-40 - tajemnica diety Cindy Crawford Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu Sandra Prikker - trenerka z sześciopakiem Najbardziej wysportowana doktor na świecie - Cat Begovic Brązowa pięcioboistka nowoczesna Oktawia Nowacka Kajakarki z medalami: srebrna Marta Walczykiewicz, brązowe Beata Mikołajczyk i Karolina Naja