Prostowanie ramion na wyciągu - świetne ćwiczenie na triceps
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuProstowanie ramion na wyciągu wykonuje się, stojąc przodem do przyrządu. Można dopasować obciążenie do swoich potrzeb i robić je na dwa sposoby - nachwytem i podchwytem. Jakie mięśnie pracują podczas prostowania ramion na wyciągu?
Prostowanie ramion na wyciągu górnym
Prostowanie ramion na wyciągu to doskonałe ćwiczenie angażujące do pracy boczne części mięśni trójgłowych ramion (tricepsów). Wykonuje się je na specjalnym wyciągu znajdującym się w siłowni. Wykorzystanie linki, w którą jest wyposażony wyciąg, uruchamia te włókna mięśni trójgłowych ramion, które przy robieniu ćwiczenia z drążkiem nie są aktywne.
Prostowanie ramion na wyciągu jest ćwiczeniem izolowanym, inaczej jednostawowym — angażującym tylko jeden staw, bez udziału innych mięśni lub ze znikomym ich udziałem. Dlatego poleca się go często osobom, które skupiają się na treningach ukierunkowanych na rzeźbę mięśni.
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc jest skuteczne tylko wtedy, gdy jest wykonywane poprawnie pod względem technicznym. Jak wygląda technika ćwiczenia krok po kroku?
Zacznij od przyjęcia właściwej pozycji. Stań przodem do wyciągu w pozycji wykrocznej — jedna noga powinna być wysunięta nieco do przodu, ewentualnie w lekkim rozkroku. Klatkę piersiową trzymaj wypiętą, tułów zaś pochyl delikatnie do przodu.
Mając już właściwą pozycję, złap rączkę od górnego wyciągu i zacznij ściągać go w dół. Ruch polegający na prostowaniu przedramienia rób na wdechu. Pod koniec ruchu — wyprostowania przedramienia — postaraj się jeszcze mocniej napiąć mięsień trójgłowy ramienia. Wracając do zgięcia przedramienia (pozycja startowa), wykonaj wydech.
Prostowanie ramion na wyciągu podchwytem i nachwytem
Prostowanie ramion na wyciągu można wykonać, wykorzystując dwa chwyty — podchwyt i nachwyt. Pozycja nachwytu zmusza w dużym stopniu do zastosowania mniejszego obciążenia, niż w przypadku drugiego chwytu. Zastosowanie podchwytu zaś umożliwia zaangażowanie innych włókien mięśniowych tricepsów niż tych, które pracują podczas nachwytu. Zarówno przy jednym, jak i drugim chwycie należy wykonywać ćwiczenie w pełnym zakresie ruchu — od maksymalnego ugięcia ręki do maksymalnego jej wyprostu.
DD
Trening bicepsów — jakie ćwiczenia wykonywać? (FABRYKA SIŁY)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze