Toksyny w organizmie - objawy. Nadmiar toksyn w organizmie - objawy
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuCiało człowieka jest niezwykle precyzyjną machiną. Gdy dzieje się coś niepokojącego, organizm niemal natychmiast zaczyna wysyłać sygnały o tym świadczące. I tak np. zawroty głowy oraz osłabienie mogą świadczyć o anemii, a mroczki przed oczami o spadającym poziomie cukru we krwi. Okazuje się, że organizm sygnalizuje również fakt przepełnienia toksynami. Ten problem może dotykać każdego. Obecnie mamy z nimi styczność prawie wszędzie. Oddychamy silnie zanieczyszczonym powietrzem, jemy produkty spożywcze przepełnione konserwantami oraz nosimy ubrania uszyte ze sztucznych materiałów. Toksyny w organizmie - objawy wymieniamy w poniższym tekście.
Toksyny w organizmie, objawy toksyn w organizmie
— W kosmetykach i żywności występują substancje chemiczne, np. dodatki E, ale te dawki nie powodują sytuacji zagrażających życiu. Możemy mieć również do czynienia z reakcjami alergicznymi. Gdy natomiast substancje chemiczne znajdują się w powietrzu, to ich działanie będzie w wielu przypadkach nieprzewidywalne. Bóle głowy to objawy niezwykle niecharakterystyczne. Świadczą o wielu innych chorobach. Gdy mamy migrenę, rzadko myślimy, że to może być skutek działania toksyn — tłumaczy dr n. med. Piotr Burda, konsultant krajowy w dziedzinie toksykologii klinicznej.
Nalot na języku i cuchnięcie z ust
Według niektórych język jest lustrem całego układu trawiennego. Jeżeli występują nieprawidłowości, jego wygląd się zmienia. Pierwszym objawem sygnalizującym o zbyt dużej ilości toksyn w organizmie jest więc biały bądź żółty nalot na języku.
Jest on szczególnie zauważalny u nasady? Toksyny występują w jelicie grubym. Nalot na środkowej części języka świadczy natomiast o ich nagromadzeniu w okolicach jelita cienkiego, żołądka czy trzustki.
Kolejnym sygnałem świadczącym o przepełnieniu toksynami jest nieprzyjemny oddech. To efekt nieprawidłowej pracy wątroby, która nie nadąża z oczyszczaniem organizmu.
Bezsenność i zmęczenie
Toksyny zalegające w organizmie mogą też powodować problemy ze snem. Ich wysokie stężenie sprawia, że czujemy się niespokojni, co w konsekwencji utrudnia zasypianie. Dlaczego?
Toksyny blokują przepływ krwi w żyłach. Narządy są więc niedotlenione, a my tracimy energię do życia. W niektórych przypadkach może pojawić się również lekkie rozdrażnienie, a nawet depresja. Objawy mogą wystąpić nawet po ośmiu godzinach snu.
Bóle głowy i problemy z zatokami
Często boli cię głowa bez konkretnej przyczyny? Być może także w taki sposób organizm sygnalizuje o wysokim stężeniu toksyn. Ten objaw najczęściej powodowany jest przez spożywanie produktów zawierających glutaminian sodu oraz aspartam. Ale to nie wszystko. Migreny to również skutek działania metali ciężkich, barwników oraz innych konserwantów.
Czym jeszcze objawia się zatrucie toksynami? Problemami z zatokami. Osoby nie mogą często wyleczyć kataru bądź zmagają się z przewlekłym nieżytem nosa.
Problemy skórne i trudności z odchudzaniem
Toksyny mają duży wpływ na stan naszej cery. Nie tylko te, które spożywamy wraz z jedzeniem. Dużą rolę mają też kosmetyki, z których korzystamy na co dzień. Skutkiem są często pojawiające się pryszcze, wągry oraz inne zaognione stany zapalne.
O wysokim stężeniu toksyn w organizmie świadczą też trudności z odchudzaniem. Waga stoi w miejscu pomimo stosowanych diet. Dzieje się tak, ponieważ tracimy zdolność do przetwarzania glukozy oraz cholesterolu.
Niektóre toksyny są lipofilne, co oznacza, że odkładają się właśnie w tłuszczu. Dotyczy to najczęściej okolic bioder i talii. To np. pestycydy i dioksyny.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze