Nowa gwiazda świata jogi na Instagramie - Meddy Teddy

Meddy Teddy to nietypowa postać, która podbija świat mediów społecznościowych. Mimo że jest znany od niedawna, cieszy się ogromną popularnością wśród internautów.

Profil medytującego Teddy’ego w serwisie społecznościowym Instagram obecnie śledzi grupa ponad 14 tysięcy obserwatorów. Publikowane są w nim nie tylko zdjęcia, ale i motywujące cytaty.

Co sprawia, że wokół tej postaci skupia się tak szeroki krąg zainteresowanych? Meddy Teddy to maskotka — pluszowy miś, który promuje zajęcia jogi i medytację. Ma długie nogi, które można zginać w celu wykonania asanów jogi, na przykład kwiatu lotosu, a także szpagatu.

Odbiorcami przekazów Meddy Teddy’ego są przede wszystkim dzieci. Propaguje on takie wartości jak miłość, pokój i szacunek w przystępny dla najmłodszych sposób — poprzez zabawę. Ponadto zachęca do wiary w siebie i dążenia do szczęścia.

Jego misją jest pomaganie rodzicom i nauczycielom w uczeniu dzieci, jak żyć zdrowo, utrwalać potrzebę praktykowania jogi i medytacji.

Potwierdzeniem głoszonych przez Teddy’ego tez są badania naukowe. Okazuje się, że wyniki badań nad związkiem jogi z życiem człowieka pokazują prawdziwy i mierzalny wpływ na nasze umysły i ciała.

Wśród zalet jogi wymienia się bowiem: wzmocnienie poczucia własnej wartości, pewności siebie i samokontroli, redukcję złości, niepokoju i depresji, a także poprawę pamięci i zdolności nauki (zapamiętywania nowych informacji).

Meddy Teddy to pomysł Thoma Jordana, który praktykuje medytację. Powstał przy udziale jego członków rodziny — mamy i braci. Maskotę można nabyć on-line ze Stanów Zjednoczonych.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni

Popularne w tym tygodniu:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening Chcesz mieć zgrabną pupę? Podejmij nasze wyzwanie! To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Tych napojów nie pij po treningu Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Płaska pupa - ćwiczenia, dieta, postawa Trening na redukcję – zasady, plan treningowy CO ZJEŚĆ PRZED PORANNYM TRENINGIEM