Jak ćwiczy Bianca Anchieta – trenerka i modelka bikini fitness?
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temu • 8 komentarzyModa na fitness to nie tylko zasługa celebrytek, które wypromowały go w mediach. Dużą rolę odegrały również trenerki fitness, które w swoich mediach społecznościowych zachęcają do wykonywania ćwiczeń, prezentując wysportowane sylwetki. Jedną z najbardziej znanych jest Bianca Anchieta.
Kim jest Bianca Anchieta?
Bianca Anchieta to brazylijska trenerka fitness i modelka z kategorii bikini fitness. Jej profil w serwisie społecznościowym Instagram zgromadził ponad 2 miliony obserwatorów. Zgrabna sylwetka Anchiety to reklama fitnessu i motywacja do ćwiczeń razem z nią. Bianca podąża drogą utorowaną przez amerykańską fit gwiazdę Instagrama – Jen Selter.
Brazylijka dokumentuje ćwiczenia, które wykonuje na siłowni i efekty pracy nad sylwetką. Ta 22-letnia dziewczyna, jak twierdzi, nie może funkcjonować bez aktywności fizycznej, dlatego każdego dnia trenuje przez 3 godziny, wykonując intensywne ćwiczenia. Oprócz aktywności, w trosce o sylwetkę stosuje ścisłą dietę i korzysta z zabiegów ujędrniających na poszczególne partie ciała.
Ćwiczenia w planie treningowym Anchiety
Wysiłek fizyczny na siłowni zaowocował nie tylko zgrabną sylwetką, ale i kontraktami reklamowymi. Anchieta promuje suplementy, odzież sportową. Bianca najchętniej wykonuje ćwiczenia na ramiona, brzuch, uda i pośladki.
Przykładowe ćwiczenia Bianki Anchiety:
Martwy ciąg na wyprostowanych nogach (w trakcie ćwiczenia pracują mięśnie pośladków)
Łapiemy sztangę nachwytem. Dłonie muszą być rozstawione na szerokość barków. Stajemy w rozkroku, nogi powinny być lekko ugięte w kolanach. Zginamy ciało w pasie tak, aby sztanga obniżała się. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej.
Prostowanie nóg na maszynie (ćwiczymy mięsień czworogłowy uda)
Siadamy na maszynie (stopy powinny być zablokowane na podpórce, plecy wyprostowane). Powoli prostujemy nogi w kolanach do momentu, gdy będą stanowić linię równoległą do podłoża. W tej pozycji należy wytrzymać przez kilka sekund. Następnie płynnym ruchem wracamy do pozycji startowej.
Uginanie przedramion na wyciągu dolnym (trening mięśni przedramienia)
Stajemy twarzą do wyciągu, nogi rozstawiamy w lekkim rozkroku. Chwytamy rączkę przyrządu nachwytem (dłonie na szerokość barków). Podciągamy drążek do góry do momentu, gdy znajdzie się na wysokości ramion. Wtedy zatrzymujemy ruch, a następnie w wolnym tempie opuszczamy przedramiona.
Prostowanie przedramion w leżeniu na ławce poziomej (ćwiczenie na triceps)
Chwytamy sztangielki chwytem neutralnym i kładziemy się na plecach na ławce poziomej. Trzymamy wyprostowane ramiona nad klatką piersiową (dłonie powinny być rozstawione na szerokość ramion). Następnie zginamy ramiona, obniżając sztangielki. Gdy znajdą się nad głową, wstrzymujemy ruch. Dalej płynnie i w wolnym tempie prostujemy ręce.
Ten artykuł ma 8 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze