Picie wody z solą na czczo - sposób na oczyszczenie organizmu
ALEKSANDRA KOSMALA • dawno temu • 1 komentarzWiele osób zapewne słyszało już o sięganiu po wodę z cytryną i miodem zaraz po przebudzeniu. Od niedawna coraz bardziej popularne staje się picie wody z solą na czczo w celu oczyszczenia organizmu. Jak się okazuje, woda z solą himalajską korzystnie wpływa również na układ pokarmowy, lepsze nawodnienie organizm, a także uzupełnia niedobory minerałów.
Z tego tekstu dowiecie m.in. się, jak oczyścić jelita wodą z solą i jak działa woda z solą na odchudzanie.
Właściwości soli himalajskiej
W odróżnieniu od zwykłej, kuchennej soli, jest zdrowsza i nie zawiera zanieczyszczeń. Znajduje się w niej ponad 80 różnych mikrolementów, w tym sód, magnez, cynk, ale też wapń i żelazo. Różowa sól himalajska posiada właściwości lecznicze — oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn, a także chroni przed reumatyzmem. Można dodawać ją do potraw, a także używać do kąpieli, okładów czy jako dodatek do płukanek solankowych.
Uzupełnienie minerałów
Wypicie wody z dodatkiem soli himalajskiej dostarczy organizmowi niezbędnych mikroelementów, które poprawią pracę organizmu. Jak się okazuje, składniki te są dobrze wchłaniane i korzystnie wpływają na układ kostny, a także sercowo — naczyniowy. Regularne picie tej zawiesiny może w naturalny sposób zastąpić zażywanie suplementów diety.
Nawadnia organizm
W tej kwestii lepiej sprawdzi się woda z solą niż zwykła mineralna lub ta z cytryną. Jej picie zaleca się zwłaszcza osobom aktywnym fizycznie lub tym, które przeszły zatrucie pokarmowe. Sól himalajska nie zatrzymuje wody w organizmie, tak jak dzieje się to po spożyciu soli kuchennej.
Polepsza trawienie
Badania pokazują, że sól zwiększa wydzielanie śliny, co ułatwia prawidłowe trawienie. Ponadto sól aktywuje zawarty w żołądku kwas solny oraz enzym trawiący białka. Dzięki temu skutecznie przyspiesza metabolizm. Picie napoju to też dobry sposób na pozbycie się zaparć i wzdęć.
Działa antybakteryjnie i oczyszcza
Woda z solą jest stosowana jako środek zwalczający bakterie. Wypicie napoju pomoże na ból gardła i infekcje. Co więcej, usprawnia pracę jelit, ale także oczyszcza wątrobę i eliminuje metale ciężkie oraz toksyny z organizmu.
Poprawia wygląd skóry
Składniki mineralne zawarte w soli himalajskiej czy morskiej są bardzo ważne dla osób borykających się z problemami skórnymi. Jod, cynk czy też chrom odpowiedzialne są za zwalczanie trądziku, leczenie i gojenie się ran, a także odpowiednie nawilżenie skóry.
Przygotowanie i spożycie
Do jednego litra ciepłej wody należy dodać ¼ łyżeczki soli himalajskiej. Roztwór pić rano, pół godziny przed posiłkiem przez tydzień. Warto wiedzieć, że przy stosowaniu tej kuracji należy dbać o nawodnienie organizmu i pić co najmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze