Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek

Zdaniem Ewy Chodakowskiej, aby uzyskać szczupłą sylwetkę, należy regularnie, najlepiej codziennie, ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. W jej ślady poszły tłumy kobiet, które borykały się z nadwagą. Udział w warsztatach lub samodzielne treningi w domu i zmiana sposobu żywienia sprawiły, że dziś cieszą się zgrabnymi sylwetkami. Chodakowska zmotywowała je do pracy nad swoimi ciałami.

Ewa Chodakowska / Instagram Ewy Chodakowskiej

Choć Ewy Chodakowskiej fankom fitnessu nie trzeba przedstawiać, warto przypomnieć, że jest to trenerka personalna, która ukończyła Pilates Academy Athens i IAFA College Athens w Grecji.

Chodakowska urodziła się w Sanoku, w 1982 roku. Od 2013 roku jest mężatką. Jej partner to Lefteris Kavoukis – jeden z najbardziej znanych trenerów osobistych w Grecji. Trenerka fitness ma nienaganną figurę. Jej wymiary to 87 – 65 – 89. Przy wzroście 166 centymetrów waży 54 kilogramy.

Ewa Chodakowska wydała kilkanaście płyt DVD z zaproponowanymi przez siebie treningami, m.in.: „Skalpel”, „Killer”, „Turbo Spalanie”, „Secret” i „Turbo Wyzwanie”, a także kilka książek o zdrowym trybie życia, m.in.: „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”. Ponadto pełni funkcję redaktor naczelnej miesięcznika lifestyle’owego „Be Active. Dietetyka & Fitness”.

Jest też prowadzącą program „Be Active. Ewa Chodakowska”, w którym prezentowane są ćwiczenia fitness i przepisy na zdrowe potrawy. Oprócz tego Chodakowska jest autorką diety Be Diet, której stosowanie ma zwiększyć efekty osiągane dzięki zaproponowanym zestawom ćwiczeń.

Chodakowska prowadzi ogólnopolskie warsztaty fitness wraz z trenerami z innych dyscyplin fitness: treningu funkcjonalnego, zumby, dance, jogi. Podczas spotkań można zasięgnąć porady dietetyka i uczestniczyć w treningu z udziałem specjalistów.

Pod okiem Ewy Chodakowskiej schudło wiele kobiet, które ćwiczyły, śledząc jej ruchy w filmach na płytach DVD z autorskimi programami fitness, a także wzięły udział w projekcie metamorfoz. W trakcie tygodniowego turnusu uczestniczki realizują program ćwiczeń obejmujący: zajęcia jogi, nordic walking, trening na sali. Nad prawidłowym odżywianiem się czuwa dietetyk.

Filmy z ćwiczeniami Chodakowskiej cieszą się popularnością ze względu na motywujące hasła, które trenerka kieruje do ćwiczących osób, na przykład: „jestem z Ciebie dumna” lub „stać Cię na więcej”. W ten sposób czujemy się tak, jakbyśmy ćwiczyły z trenerem personalnym u boku.

Co ciekawe, Chodakowska zdobyła rekord Guinessa. W jaki sposób? Zorganizowała największy otwarty trening fitness.

Ewa Chodakowska jest wzorem do naśladowania dla rzeszy Polek. Jej profil na Facebooku śledzą niemal 2 miliony osób, zaś konto w serwisie społecznościowym Instagram obserwuje 765 tysięcy osób. Na tym ostatnim możemy oglądać zdjęcia z warsztatów, filmiki z treningów oraz fotografie dokumentujące metamorfozy kobiet, które ćwiczyły razem z tą trenerką fitness.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z rozgrzewki? Jak prawidłowo rozpocząć trening? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Aerobiczna szóstka Weidera Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców Polki, których zdjęcia oglądają tysiące osób