6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki

Na trening redukujący boczki opracowany przez Ewę Chodakowską składają się trzy ćwiczenia, które wykonujemy przez 30 sekund (każde z osobna). Zestaw powtarzamy trzykrotnie. Całość zajmie nam 6 minut.

Pomiędzy ćwiczeniami trenerka fitness przewidziała 10 sekund przerwy. Żeby je zrealizować, nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Cały trening na płaski brzuch wykonujemy w pozycji stojącej.

Zobacz też: Jak pozbyć się bryczesów za pomocą ćwiczeń?

Pierwsze ćwiczenie — skręty tułowia z unoszeniem kolan

W pozycji stojącej układamy dłonie zgiętych w łokciach rąk za głową lub trzymamy je przy uszach. Zaczynamy wykonywać skręty tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę, jednocześnie unosząc na przemian zgięte w kolanach nogi tak, aby lewy łokieć zetknął się z prawym kolanem (na krzyż) i odwrotnie. To ćwiczenie robimy w szybkim tempie. Mięśnie brzucha powinny być napięte.

Drugie ćwiczenie — ściąganie kolan do łokci

Pozostajemy w pozycji stojącej. Układamy ręce w okolicy głowy tak jak w przypadku pierwszego ćwiczenia. Przechodzimy do ściągania kolan w kierunku głowy (kierujemy je nie przed siebie, ale na boki, na zewnątrz) - raz na lewą stronę, raz na prawą, zbliżając je do łokci. W trakcie tego ćwiczenia ramiona powinny tworzyć linię prostą. Ruchy wykonujemy w niezmiennym tempie.

Trzecie ćwiczenie — wymachy nóg przed siebie

W przypadku tego ćwiczenia wykonujemy naprzemienne podwójne wymachy nóg przed siebie. Najpierw unosimy kolano w kierunku klatki piersiowej, po czym szybko je opuszczamy, aby po chwili unieść wyprostowaną nogę i dotknąć ją przeciwstawną ręką. W trakcie tego ćwiczenia plecy powinny pozostać wyprostowane.

Zobacz też: Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską

Ewa Chodakowska sugeruje połączyć ten 6-minutowy trening z innym zestawem ćwiczeń jej autorstwa. Osobom początkującym poleca “Skalpel”, zaawansowanym zaś “Hot Body”.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Domowe napoje izotoniczne. Przepisy Anny Lewandowskiej Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie?

Popularne w tym tygodniu:

W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ? Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja Spalanie kalorii – ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe, mity Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Program 300 brzuszków - przygotowanie, plan treningu, efekty Małgorzata Mączyńska - osiągnięcia, bikini fitness, trening Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis