Muzyka motywacyjna do ćwiczeń - jak działa i komu jest polecana?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuMuzyka motywacyjna do ćwiczeń jest niezwykle pomocna podczas treningu - i to niezależnie od rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej. Pobudza, dodaje energii i powoduje wyrzut endrofin! Jakie jeszcze zalety ma muzyka motywacyjna do ćwiczeń?
Muzyka motywacyjna do ćwiczeń — dla kogo?
Muzyka motywacyjna do ćwiczeń to dla wielu osób niezbędny element treningu. Nie ma znaczenia, czy ćwiczymy w domu, na siłowni, w plenerze i jaką dyscyplinę wykonujemy — bieganie, jazdę na rowerze, aerobik czy podnoszenie ciężarów. Odpowiednia muzyka motywacyjna potrafi dodać energii i sprawić, że ćwiczenia będą nie tylko bardziej efektywne, ale również wykonywane z większą ochotą i zaangażowaniem.
Muzyka motywacyjna — jak działa?
Każdy z nas ma swoje ulubione piosenki. Włączamy je, gdy mamy gorszy nastrój, ponieważ poprawiają nam humor. Można powiedzieć, że ulubione utwory działają trochę jak naturalny doping. Tak samo jak na imprezie czy dyskotece, gdy słyszymy swój ulubiony kawałek, zrywamy się i lecimy na parkiet, by tańczyć. Muzyka działa na nas w ten sposób w domu podczas treningu — od razu chce się więcej i bardziej.
Muzyka motywacyjna do ćwiczeń — jaka najlepiej działa?
Każdy człowiek ma zazwyczaj swoją ulubioną playlistę, która pobudza go do działania. Można jednak śmiało powiedzieć, że w zdecydowanej większości są to piosenki żywe, rytmiczne, a także dość szybkie. Wolne i nostalgiczne kawałki nie dadzą nam takiego kopa energii, jak te w odpowiednim tempie. Spokojna muzyka może zadziałać wręcz odwrotnie — wyciszyć i zrelaksować.
Jeśli utwór jest nam dobrze znany, to śpiewamy razem z wykonawcą. Poza tym znane piosenki bardzo często dobrze nam się kojarzą, co również powoduje wyrzut endorfin. Nieważne, czy będzie to płyta ulubionego zespołu, czy miks kawałków różnych artystów, a może muzyka z lubianego serialu — ma działać pobudzająco.
Muzyka motywacyjna do ćwiczeń — playlista
Najlepszy sposób, by czerpać motywację i inspirację z muzyki, to stworzenie własnej playlisty. Można na nią wrzucić ulubione kawałki w dowolnej sekwencji, by nie trzeba było ciągle odrywać się od ćwiczeń dla zmiany utworu. Poza tym własna playlista może trwać tak długo, jak chcemy. Możemy ułożyć godzinną playlistę złożoną z energicznych utworów, a po niej wrzucić kilka wolniejszych numerów, które będą odpowiednie do rozciągania po treningu.
DD
Rozgrzewka — jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę? (FABRYKA SIŁY)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze