Pas wyszczuplający – jak działa?

Pasy wyszczuplające są urządzeniami mechanicznymi służącymi do modelowania talii. Dzięki ich używaniu można uzyskać podobne rezultaty, jak do systematycznie wykonywanych przysiadów. Jest to skuteczna metoda na wzmocnienie mięśni brzucha, lecz nie na spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

123RF

Jak używać pasów wyszczuplających?

Żeby uzyskać widoczne efekty używania pasa wyszczuplającego, należy korzystać z niego codziennie przez około pół godziny. Zakładanie pasa na krócej nie wzmocni mięśni, natomiast zakładanie go na dłużej nie pozwoli uzyskać lepszego rezultatu. Według producentów zauważalne rezultaty ćwiczeń można uzyskać już po kilku tygodniach, niestety prawda jest taka, że trzeba na nie czekać niekiedy nawet kilka miesięcy.

Jednocześnie należy pamiętać, że używanie pasa wyszczuplającego modeluje mięśnie brzucha, nie spalając przy tym tkanki tłuszczowej.

Diety odchudzające – co powinieneś o nich wiedzieć?

Typy pasów wyszczuplających

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju pasów wyszczuplających. Do najpopularniejszych należą:

  • pasy wyszczuplające stymulujące mięśnie brzucha przez wibracje,
  • pasy wyszczuplające miejscowo zwiększające pocenie ciała w trakcie treningu,
  • pasy wyszczuplające podnoszące temperaturę ciała,
  • pasy wyszczuplające stabilizujące kręgosłup w trakcie ćwiczeń.

Jak wymodelować sylwetkę?


Dostępne są też na rynku pasy wyposażane w rożne programy treningowe, które można samodzielnie wybierać. Jednak zdecydowana większość działa w sposób niezależny od nas.

Podczas wyboru pasa wyszczuplającego należy kierować się własnymi potrzebami, a nie modą. Gdy mamy zamiar z niego korzystać w trakcie ćwiczeń, należy wybrać model do tego przeznaczony. Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia, a pas ma działać samodzielnie, to właśnie taki model należy wybrać.

Sprzęt do ćwiczeń


Zalety pasów wyszczuplających

Największą zaletą pasów do ćwiczeń jest to, że mobilizują one do systematycznego treningu. Jeśli pas wyszczuplający jest urządzeniem wykorzystywanym podczas treningu, to używanie go przynosi zamierzone efekty. Nie należy wierzyć reklamom zapewniającym, że same zakładanie pasa daje gwarancję pięknej sylwetki. Pas może jedynie pomóc w procesie odchudzania, jednak głównymi elementami tego procesu są dieta i aktywność fizyczna.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Bezpieczne odchudzanie Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Dieta kapuściana – na czym polega? Dieta dla osób zapracowanych Piramida żywieniowa a dieta Dieta 1000 kcal – na czym polega? Poznaj porady dietetyczne dla osób odchudzających się Czym jest nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej? Czym jest efekt jo-jo? Poznaj zabiegi odchudzające Czy warto stosować środki na odchudzanie? Preparaty odchudzające – jakie wybrać? Czy też popełniasz te błędy żywieniowe? Produkty dobre na odchudzanie Czy suplementy na odchudzanie są skuteczne? Przepisy na domowe herbatki odchudzające Czy kosmetyki wyszczuplające są skuteczne? Przyjemne odchudzanie

Popularne w tym tygodniu:

Woda ananasowa na odchudzanie i dla zdrowszej tarczycy!