Ćwiczenia na boczki

Szczupła i zgrabna sylwetka to duże wyzwanie wymagające nie tylko odpowiednich ćwiczeń czy zbilansowanej diety, ale także samodyscypliny i systematyczności. Każda kobieta chce mieć widoczną talię, ale niestety redukcja tłuszczu z boczków wymaga pozbycia się zbędnego tłuszczu z całego organizmu. Większość ćwiczeń wzmacnia mięśnie, ale nie likwiduje pokrywającego je tłuszczu. Dlatego dla osiągnięcia zamierzonego celu potrzebna jest wiedza na temat właściwego doboru ćwiczeń.

Źródło: 123RF

Jaka powinna być dieta odchudzająca?

  • Dieta odchudzająca powinna zawierać produkty zawierające dużą ilość białka, ponieważ pozwala ono nie tylko na szybszą przemianę materii, ale także nasyca organizm, co gwarantuje niepodjadanie między posiłkami.
  • Bardzo ważne jest wyeliminowanie białego pieczywa, prostych węglowodanów, cukrów czy tłuszczów nasyconych.
  • Trzeba opierać posiłki na chudym mięsie, rybach, produktach mlecznych. Dieta odchudzająca musi zawierać warzywa, owoce. Marchewka czy jabłko może być formą zdrowej przekąski.

Trenowanie

Każdy trening powinien być różnorodny, ponieważ rutyna w ćwiczeniach może powodować szybkie zniechęcenie osoby trenującej. Trenerzy sugerują podział ćwiczeń. Aby zwiększyć ich efektywność, można np. jednego dnia pływać, a kolejnego poświęcić się ćwiczeniom siłowym. Najważniejsze jest to, aby założyć sobie swój cel i dopasować do niego typ ćwiczeń i dietę. Bardzo ważna jest świadomość ciała i możliwości fizycznych, ponieważ trening nie może być zbyt intensywny w przypadku osób, które np. dopiero rozpoczynają przygodę z trenowaniem.

Nie trzeba trenować na siłowni czy w klubie fitness, można to robić w warunkach domowych. Taki domowy aerobik nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Jakie ćwiczenia można wykonywać na pozbycie się boczków? Są to ćwiczenia na tzw. ukośne mięśnie brzucha. Jednak można do nich dołączyć np. pływanie, bieganie, aerobik, jazdę na rowerze – tego typu aktywność fizyczna to tzw. ćwiczenia aerobowe. Oczywiście bardzo ważna jest także częstotliwość treningu i czas wykonywania ćwiczeń. Trenerzy zalecają aktywność fizyczną przynajmniej 3 razy w tygodniu przez przynajmniej pół godziny. Tego rodzaju ćwiczenia powinny być wykonywane na tzw. wysokim pulsie, ponieważ wtedy jest największe spalanie tłuszczu, dlatego tętno powinno być utrzymywane w przedziale 70–80 proc. tętna maksymalnego.

Każdy plan treningu wymaga samodyscypliny, dlatego na początek warto założyć specjalny notes, w którym będziemy notować pomiary i wagę. Jest to działanie, które pozwoli nie tylko na kontrolę. Jest to także swoista motywacja do odchudzania. Bardzo ważna jest świadomość tego, że na efekty należy poczekać. Kiedy ich nie widać, nie trzeba się zniechęcać, tylko zastanowić nad tym, czy może nie należy zmienić zestawu ćwiczeń, ich częstotliwości i czasu wykonywania. Warto także ponownie przeanalizować jadłospis. Zaczynając przygodę z treningami, nie należy się forsować, ponieważ przeciążone mięśnie mogą nie wytrzymać i dojdzie do poważnej kontuzji. Tempo trenowania powinno zwiększać się stopniowo. Można spytać o radę profesjonalnego trenera, który podpowie, co zrobić, aby efekt odchudzania był widoczny.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Magnez a mięśnie Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Kłucie w sercu – co może być jego przyczyną? Choroby, które mają wpływ na kondycję serca Wybierz najlepszą siłownię Ból serca – co może oznaczać? Choroba wieńcowa Aerobik na odchudzanie Zastosowanie nitrogliceryny przy chorobie wieńcowej Ból nóg – przyczyny Wpływ hałasu na serce Ból mięśni – co może oznaczać? Zalety aqua aerobiku Czym jest fibromialgia? Zumba Wady serca – rodzaje Przyczyny skurczów w nogach Zmotywuj się do ćwiczenia Skurcze – objawy niedoboru magnezu Czym jest niedomykalność zastawki mitralnej? Wybierz odpowiedni sport Czym jest choroba wysokościowa? TBC

Popularne w tym tygodniu:

Sześciopak i brazylijskie pośladki Be! Dlaczego warto zaprzyjaźnić się ze sztangą - korzyści treningu siłowego Sport Kid Deodorant – skarpetki sportowe dla dzieci – nowe kolory i rozmiary Piękne ciało na lato? Przygotuj się już teraz!