Koktajl, który wymiecie pasożyty z jelit. Prosty przepis
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temuJeśli nie mamy apetytu, jesteśmy nerwowi, to może być znak, że w naszych jelitach rozwinęły się pasożyty. Nie są to objawy charakterystyczne, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności w przewodzie pokarmowym. Dopiero w zaawansowanym stadium pojawiają się: biegunka, wymioty i ból brzucha. Żeby oczyścić jelita, warto przeprowadzić kurację z wykorzystaniem koktajlu na bazie pestek dyni i fig. Jak działają pestki dyni na robaki? Poznaj koktajl, który wymiecie pasożyty z jelit.
Co ważne, pożywkę dla pasożytów stanowi cukier (biały oraz miód), mleko krowie i przetwory mleczne (np. śmietana). Należy więc wyeliminować te produkty z menu na czas kuracji. Alternatywą dla nich są: stewia i mleko roślinne. Ponadto w tym czasie powinniśmy unikać alkoholu, produktów z rafinowanej mąki oraz potraw smażonych.
1. Koktajl na pasożyty jelitowe — przepis
Lista składników:
- 3 figi (świeże lub suszone),
- 30 surowych pestek dyni,
- 100 ml wody, mleka roślinnego lub soku owocowego (naturalnego, bez dodatku cukru).
Sposób przygotowania:
Jeśli decydujemy się na użycie suszonych fig, wcześniej musimy je namoczyć w wodzie. Natomiast pestki dyni trzeba obrać z łupin, a następnie zmielić. Wszystkie składniki koktajlu umieszczamy w kielichu blendera. Miksujemy do momentu otrzymania napoju o gładkiej konsystencji.
Koktajl na pasożyty jelitowe trzeba pić codziennie rano (na czczo) przez 14 dni. Po nocnym odpoczynku ciało jest gotowe na przyjęcie dawki składników odżywczych (to, co spożywamy na pusty żołądek, wpływa na funkcjonowanie organizmu). Co ważne i ciekawe, najlepiej spożywać go o godzinie 7:00 rano. Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską o tej porze nasze jelita pracują na najwyższych obrotach. Po upływie 2 tygodni organy te będą oczyszczone.
2. Właściwości składników koktajlu
Suszone figi są bogate w witaminę B i błonnik pokarmowy (w 100 g owoców znajduje się 10 g tej dobroczynnej substancji). Wpływają na układ pokarmowy, zmniejszając problemy jelitowe. Wspierają też trawienie, a także zapobiegają zaparciom. Wykazują działanie oczyszczające — ich nasiona skutecznie usuwają osad ze ścian jelita. Co więcej, mają też pozytywny wpływ na wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Mogą być skuteczne w przypadku pacjentów z syndromem jelita drażliwego.
Świeże pestki dyni spożywane na czczo to sprawdzony sposób na odrobaczanie. Pomagają zwalczać pasożyty układu pokarmowego, takie jak: owsiki, glista ludzka i tasiemiec. Nie powodują działań niepożądanych (nie podrażniają błony śluzowej jelit i żołądka), więc mogą je jeść zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.
To zasługa kurkubinacyny — składnika, który uszkadza układ nerwowy pasożytów układu pokarmowego. Przyspiesza też procesy detoksykacyjne.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze